کد خبر: 673475 A

معاون توسعه مدیریت شهرک‌های صنعتی:

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از بهره‌برداری از ۴۱ هزار واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و گفت: تاکنون در این واحدهای صنعتی برای افزون بر ۸۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش ایلنا، «محمدعلی عزیزمحمدی» پس از بازدید از شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز، در جلسه شورای مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان این مطلب، افزود: دشمنان در ۴۰سال اخیر با اعمال تحریم ها، جنگ تحمیلی ۸ساله و طراحی انواع توطئه ها سعی در توقف حرکت عظیم انقلاب اسلامی شده اند اما هربار در نقشه های شوم خود ناکام شده اند و ملت ما با اتکا به توان داخلی در عرصه های مختلف شعار ما می توانیم را تجلی کرده اند.

وی در ادامه بر حمایت حداکثری از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی تاکید کرد و افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در این شرایط ، پا به پای صنعتگران حرکت می کند و رفع مشکلات آنها در اولویت قراردارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران پایش لحظه ای وضعیت واحد های صنعتی را از مهمترین برنامه های سازمان، اعلام کرد و ادامه داد: مسائل و مشکلات واحدها بصورت روزانه بررسی و رصد و تدابیری بمنظور رفع آنها اتخاذ می شود .

عزیزمحمدی تصریح کرد: نباید اجازه داد دشمن در این عرصه با القای فضای یاس و ناامیدی التهاب ایجاد کند و در این زمینه بطور حتم با الطاف الهی بر مشکلات غلبه خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه تا کنون ۸۰۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور ایجاد شده است، گفت: علاوه برآن مجوز ایجاد حدود ۱۰۰شهرک صنعتی غیردولتی نیزبه بخش خصوصی داده شده است.

عزیزمحمدی با اشاره به اینکه این سازمان با توجه به سهم ۹۰درصدی صنایع کوچک و متوسط درکشور و  به منظور حمایت از این صنایع، خدمات حمایتی و نرم افزاری را به منظورتوسعه و ارتقای بهره‌وری ارائه می‌دهد، گفت: ارتقای فناوری صنایع کوچک و متوسط در قالب شناسایی و رفع نیازهای فناورانه، ایجاد مرکز مبادله فناوری با سایر کشورها (مانند مرکز مبادله با کره جنوبی)، احداث شهرکهای فناوری، ایجاد مراکز تحقیق و توسعه مشترک از جمله برنامه های حمایتی محسوب می شود که درحال انجام است.

عزیزمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه به هم رسانی صنایع کوچک و متوسط به عنوان یکی از سیاستهای وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت است، گفت: این سازمان از طریق توسعه خوشه های کسب وکارو استقرار نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX) گام های موثری در راستای پیوند صنایع کوچک و متوسط و بزرگ صورت داده است.

وی اضافه کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی به منظور بهبود فضای کسب وکاردر صدد تدوین قوانین و مقررات متناسب با صنایع کوچک و متوسط و تسهیل فرایند ایجاد و توسعه کسب وکار است که در این زمینه اقداماتی انجام شده است.

اشتغال در شهرک های صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر