کد خبر: 668882 A

شماری از کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان، صبح امروز (۲۵ شهریورماه) در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی خود مقابل ساختمان شرکت عمران تجمع کردند.

تعدادی از کارگران معترض سازمان عمران شهرداری آبادان در تماس با خبرنگار ایلنا، درباره دلایل تجمع امروز خود گفتند: ما بیش از ۸۰ کارگر شاغل در سازمان عمران شهرداری آبادان هستیم که دست‌کم سه ماه مزد نگرفته‌ایم.

این کارگران گفتند که به دلیل مشکلات مالی دیگر قادر به گذران زندگی خود نیستند و این درحالی‌ست که اگر این وضعیت بیشتر از این استمرار پیدا کند، خانواده‌های آنها قادر به ثبت‌نام بچه‌هایشان در مدرسه نخواهند بود.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که به دلیل عدم پرداخت حق بیمه کارگران، گویا تمدید دفترچه بیمه‌های آنها با مشکلاتی همراه بوده است.

کارگران اظهار داشتند: تعدادی از همکاران ما که در آستانه بازنشستگی با عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور هستند به دلیل پرداخت نشدن هزینه بازنشستگی از سوی کارفرما امکان بازنشسته شدن ندارند.

آنها خواستار آن هستند که شهرداری در مقام کارفرمای اصلی، مطالبات معوقه آنها را پرداخت کند.

این کارگران مدعی شدند که روز گذشته نیز شماری از همکارانشان در سازمان آتش نشانی و فضای سبز شهرداری آبادان در اعتراض به بلاتکلیفی در دریافت مطالبات مزدی، در مقابل دفتر معاون شهرداری دست به اعتراض صنفی زده بودند.

 کارگران معترض سازمان عمران شهرداری آبادان با ساختن خاکریز مقابل ورودی این سازمان، شدت اعتراض خود را به مسئولان اعلام کردند.

photo_۲۰۱۸-۰۹-۱۵_۲۲-۰۰-۱۵

کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر