کد خبر: 660324 A

خانواده‌های فقیر پاکستان فرزندان خود را به کاریابی‌ها معرفی می‌کنند تا در خانه‌های ثروتمندان به عنوان خدمتکار مشغول شوند.

به گزارش ایلنا، گزارشگر شبکه بی.بی.سی جهانی با تهیه گزارشی به وضعیت کودکان خانواده‌های فقیر پاکستانی پرداخت که در خانه‌های ثروتمندان از آنها با عنوان کودک کار بهره‌کشی می‌شود.

خانواده های فقیر که درآمد چندانی ندارند فرزندان خود را که عمدتا زیر 15 سال سن دارند؛ به واسطه کاریابی‌ها به مسلخ می‌فرستند. گزارش‌های متعددی از شکنجه کودکان به وسیله کارفرمایان آنها منتشر شده است. 

در یک مورد زنی به همراه دخترش، دست و پای پسری که به استخدام خود درآورده بودند را با قاشق سوزاندند.  مدتی بعد این کودک جان خود را از دست داد.

زن خانه که خود نماینده یکی از ایالات‌های محلی است، شخصی را نزد پدر کودک جان باخته می‌فرستد و از وی می‌خواهد که در ازای دریافت پول رضایت بدهد.

گزارشگر شبکه بی.بی.سی جهانی به سراغ وکیل این خانواده می‌رود و از وی می‌پرسد که آیا این خانواده واقعا حاضر شده‌اند که در ازای دریافت پول از جان فرزندشان بگذرند. وی در پاسخ گفته است: من به این خانواده گفتم بودم پرونده آنها را بدون دریافت حق‌الوکاله قبول می‌کنم به شرط اینکه رضایت ندهند. با این حال معامله‌ای بین آنها صورت گرفته است؛ هر چند خانواده کودک این موضوع را رد می‌‌کنند و می‌گویند تنها برای رضای خدا از خون فرزندشان گذشته‌اند.

تعداد موارد گزارش شده از قتل کودکان کار افزایش یافته است. در اکثر این موارد خانواده‌ها حاضر شده‌‌اند که رضایت بدهند و از خون فرزندانشان بگذرند.

جامعه حقوقی پاکستان تاکید می‌کند: اگر خانواده‌ها از خون فرزندانشان بگذرند کودکان بیشتری در آینده قربانی سودجویی خانواده‌های ثروتمند می شوند.

کودکان کار پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر