کد خبر: 657842 A

جمعی از کارگران کارخانه قفل کار در تماس با ایلنا، از فروش این واحد تولیدی از طریق مزایده عمومی خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران «قفل کار» که شمار آنها به حدود  ۷۰ نفر می‌رسد با بیان اینکه از دی ماه سال ۹۶ این واحد تعطیل اعلام شده و ما کارگران بیکار و وضعیت شغلی مشخصی نداریم، در ادامه افزودند: اخیرا با حکم دادگستری شهرستان البرز واحد تولیدی قفل کار برای فروش به مزایده گذاشته شده است.

کارگران این کارخانه با بیان اینکه سالهاست با تلاش شبانه‌روزی توانسته‌ایم با افزایش مشکلات اقتصادی کشور فعالیت تولیدی کارخانه را حفظ کنیم اما درنهایت این واحد تعطیل شد، افزودند: در مدت زمانی که در این کارخانه مشغول به کار بودیم، علیرغم چندین ماه مزد معوقه، زیان‌های مالی و روحی زیادی را هم متحمل شدیم.

این کارگران می‌گویند: اگرچه اقدام دادگستری برای فروش این کارخانه خبری مثبت در مورد وصول معوقات کارگران و آینده فعالیت‌های این واحد صنعتی تلقی می‌شود، اما ما کارگران انتظار داریم مسئولان در جریان این واگذاری به منافع کارگران نیز توجه کنند.

آنها می‌گویند: در خصوص واگذاری شرکت قفل کار دو موضوع اصلی برای کارگران این کارخانه حائز اهمیت است؛ یکی بحث پرداخت مطالبات مزدی که از سال ۹۲ به تاخیر افتاده و دوم بازگشت به کار و تامین امنیت شغلی آنهاست.

کارگران قفل کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر