کد خبر: 655877 A

جمعی از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور صبح امروز، دوشنبه (۲۲ مرداد ماه) با سفر به تهران برای بار چندم مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی حاضر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز گروهی از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور با حضور مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی برای چندمین بار خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این گروه از کارگران که از نقاط مختلف کشور برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود عازم تهران شده‌اند، می‌گویند: پس از ۱۱ سال فعالیت در دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، هنوز وضعیت شغلی‌مان  مشخص نیست در عین حال به دلیل پرداخت نشدن حدودا ۴۱ ماه از مطالبات مزدی‌مان، در وضعیت بد معیشتی قرار داریم.

بخش دیگری از علت برپایی این تجمع صنفی، نارضایتی جمعیت هزار و پانصد نفری کارکنان دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت سراسر کشور بابت محقق نشدن وعده رئیس سازمان خصوصی‌سازی در «آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت» است که از قرار معلوم در آن روز قول پیگیری وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات کارکنان سهام عدالت را تا پایان سال ۹۶ داده است.

به گفته معترضان، پیش از این نیز کارکنان دفاتر سهام عدالت مقابل ساختمان‌های مجلس شورای اسلامی، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی تجمع کرده بودند که در همه این تجمعات مسئولان مربوطه وعده پیگیری مطالباتشان را داده‌اند.

همچنین به نقل از این کارگران گفته می‌شود، بخش دیگری از موارد مورد اعتراض ما نامه اخیرا رئیس مجلس به رئیس‌جمهور درباره مصوبه دولت برای اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای جبران خدمات کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت است که آن را مغایر با قانون دانسته است.

کارکنان سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر