کد خبر: 645214 A

ابوطالب جلالی خبر داد:

هجدهمین مسابقات ملی مهارت از تاریخ ۲۳/۴/۹۷ الی ۲۷/۴/۹۷ برگزار می‌شود. در این مسابقات در مرحله کشوری ۵۴۴ نفر در۳۳رشته به رقابت می‌پردازند.

ابوطالب جلالی (رییس مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فی‌وحرفه‌ای کشور) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به پیشینه‌ی ۴۵ساله‌ی مسابقات ملی مهارت از افزایش ۴ رشته‌ی گچکاری، گل‌آرایی، تعمیر و نگه‌داری ماشین‌آلات سنگین و سازه‌های چوبی خبر داد و افزود: امسال در هجدهمین مسابقات ملی مهارت در مرحله کشوری ۵۴۴ نفر در۳۳رشته به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه سالیانه سه گروه مسابقات ملی مهارت، مسابقات آزاد مهارت توسط بنگاه‌های اقتصادی با مشارکت سازمان فنی و حرفه‌ای و مسابقات مهارتی معلولان در جهت ارتقای مهارت‌آموزی جامعه برگزار می‌شود؛ تأکید کرد: مسابقات ملی مهارت به دلیل ارتباط با رویداد جهانی که به صورت دو سال یک بار برگزار می‌شود به منظور ترویج مهارت آموزی و ارتقای مهارت‌ها و شناسایی نقاط قوت وضعف مهارت‌آموزی، آشنایی کارشناسان با مسابقات جهانی مهارت و ارتباط بین مراکز آموزشی و صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین منظور باید نگاه ویژه‌ای به این مسابقات توسط دستگاه‌های مختلف صورت گیرد.

جلالی هدف این طرح را ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی و اشتغال مهارت‌آموزان دانست و بیان کرد: در این راستا سازمان فنی و حرفه‌ای کشور درصدد همکاری با تشکل‌های خصوصی مانند کانون عالی کارفرمایی و اتاق بازرگانی برای واگذاری فعالیت‌های رسمی آموزشی به این تشکل‌ها است. چراکه به دلیل ارتباط تشکل‌های تخصصی با بنگاه‌ها، واگذاری بخشی از فرآیندهای آموزش نیروی کار می‌تواند به شناسایی مزیت‌ها و فرصت‌های شغلی و همچنین ارتباط مهارت‌آموزان با صنعت فراهم شود.

21

اشتغال رقابت معلولان مسابقات ملی مهارت مسابقات جهانی مهارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر