کد خبر: 636651 A

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تشریح جزئیات پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان از به تأخیر افتادن ۹ ماهه پاداش معلمان بازنشسته سال ۹۶ انتقاد کرد.

به‌گزارش ایلنا، قاسم احمدی لاشکی (نماینده حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت، نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات و عضو فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی) درباره پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشسته‌‎های آموزش و پرورش توضیح داد: با توجه به بودجه‌ای که امسال مجلس برای آموزش و پرورش مصوب کرد، آموزش و پرورش با مطالبه از سازمان برنامه و تخصیص اعتبارات مصوب به راحتی می‌تواند پاداش پایان خدمت بازنشسته‌ها را پرداخت کند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با استناد به گزارشی که سازمان برنامه و بودجه به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه کرده به خانه ملت گفت: پاداش پایان خدمت تمامی بازنشستگان سال 95 به طور کامل پرداخت شده است و در این زمینه آموزش و پرورش از سال 95 به بعد بدهی دارد.

رقم پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته سال گذشته 3800 میلیارد تومان است

وی ادامه داد: در حال حاضر 9 ماه از تاریخ بازنشستگی بازنشستگان سال 96 گذشته، ولی هنوز پاداش پایان خدمت این عزیزان پرداخت نشده است. در حالی که این رقم، عدد بزرگی است و حدود 3 هزار و 800 میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

پاداش معلمان باید یکجا پرداخت شود

عضو فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی با بیان اینکه دولت هنوز نتوانسته‌ این عدد را تأمین کند، اضافه کرد: از سوی دیگر در جلساتی که با مسئولان دولتی در این باره برگزار شد عنوان شد که به هیچ وجه نباید این پول معلمان به صورت اقساط و ماهانه پرداخت شود و پاداش معلمان باید یکجا پرداخت شود.

احمدی لاشکی با تأکید بر اینکه پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان از اولویت‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات است، احتمال داد که در هفته جاری نشستی با حضور مسئولان رده بالای سازمان برنامه و بودجه، خزانه‌داری کل کشور و وزارت آموزش و پرورش برگزار شود تا حق مسلم معلمان بازنشسته سال 96 در این اوضاع اقتصادی هرچه سریع‌‎تر پرداخت شود.

بودجه آموزش و پرورش افزایش 6700 میلیارد تومانی داشته است

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مجلس در بودجه امسال رقمی معادل 6 هزار و 700 میلیارد تومان به منابع درآمدی وزارت آموزش و پرورش اختصاص داده، افزود: هرچند این رقم به صورت گلوبال برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده، ولی عمده این رقم با هدف پرداخت پاداش پایان خدمت برای معلمان در نظر گرفته شده است.

قاسم احمدی لاشکی بازنشستگان آموزش و پرورش پاداش پایان خدمت فرهنگیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر