کد خبر: 631606 A

کارفرمایان تا ۱۰ تیرماه مهلت دارند درخواست خود را برای استفاده از مزایای بخشودگی جرایم بیمه‌ای به شعب تامین اجتماعی ارائه کنند.

به گزارش ایلنا، کارفرمایان تا ۱۰ تیرماه مهلت دارند درخواست خود را برای استفاده از مزایای بخشودگی جرایم بیمه‌ای به شعب تامین اجتماعی ارائه تا شعب این سازمان نسبت به بررسی میزان بدهی و بخشودگی جرایم آنها اقدام کنند.

کارفرمایان باید دلایل بحران خود را که منجر به عدم پرداخت حق بیمه به این سازمان شده و به تایید وزارت صنعت، معدن، بازرگانی و یا فرمانداری‌ها و استانداری‌ها رسیده است، به شعب تامین اجتماعی ارائه کنند.

قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب شامل کارفرمایان کارگاه‌های معدنی، تولیدی، خدماتی و صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی است؛ چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط دهند.

در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمام جرایم بیمه ای کارفرما بخشیده می‌شود و به عبارتی در این حالت، کارفرمایان از صد درصد بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.

کارفرمایان در صورت پرداخت بدهی‌‌های معوقه طی ١٨ ماه از بخشودگی معادل ٨۵ درصد، در صورت پرداخت در مدت ٢۴ ماه از بخشودگی معادل ٧۵ درصد، در صورت پرداخت بدهی‌‌های معوقه در مدت ٣٠ ماه از بخشودگی معادل ۶٠ درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر طی مدت ٣۶ ‌ماه نیز از بخشودگی معادل ۵۰ درصد جرایم مربوطه برخوردار خواهند شد.

قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب که توسط هیات وزیران در دی ماه ۹۵ به تصویب رسید، از روز دوم دی ماه سال ۹۵ در سراسر کشور به اجرا درآمد و این طرح در سال ۱۳۹۶ نیز به اجرا گذاشته شد.

در مجموع ۲ هزار میلیارد تومان اصل بدهی کارفرمایان به واسطه اجرای این قانون در کشور به این سازمان پرداخت شد که ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به جرایم کارفرمایان است.

بر اساس آمار سازمان تامین اجتماعی، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارفرما در فعالیت‌های مختلف فعال هستند و این کارفرمایان ۱۲ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند.

به کارفرمایان توصیه می‌شود استفاده از شرایط بخشودگی جرایم بیمه‌ای را به روزهای آخر این قانون موکول نکنند و در اسرع وقت برای بهره‌مندی از آن به شعب تامین اجتماعی مراجعه و مدارک و مستندات لازم را ارائه کنند.

بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر