کد خبر: 599178 A

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فنی‌وحرفه‌ای با وزارت علوم در راستای اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال امضا شد.

به گزارش ایلنا، تفاهم‌نامه همکاری آموزشی میان سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای و وزارت علوم با حضور برومند (معاون پژوهشی وزیر علوم) و پاک‌سرشت (رییس سازمان فنی‌وحرفه‌ای) به امضا رسید.

ارتقای شایستگی‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی، فراهم‌سازی بسترهای اشتغال مولد، استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی و استفاده حداکثری از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده ازجمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

براساس این تفاهم‌نامه سازمان فنی‌وحرفه‌ای متعهد به بررسی و تصویب نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل مشاغل مرتبط با هر یک از رشته‌های تحصیلی، بازنگری استانداردهای آموزشی موجود یا تدوین استانداردهای آموزشی موردنیاز و همکاری با وزارت علوم در شناسایی مربیان موردنیاز برای اجرای دوره‌های آموزشی و کارشناسان توانمند برای خدمات مشاوره آموزشی و شغلی شد.

ارائه عناوین و موضوعات پژوهشی مورد نیاز وزارت علوم و بسترسازی برای استفاده دانشجویان از کارگاه‌های مراکز ثابت و شعب شهری تحت پوشش برای گذراندن واحدهای کارگاهی از دیگر تعهدات سازمان است.

وزارت علوم نیز متعهد شد نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای بهره‌برداری دانشجویان واحدهای آموزشی و پژوهشی تحت پوشش از امکانات کارگاهی مراکز آموزشی سازمان در راستای اجرای واحدهای کارگاهی، پیگیری لازم برای انجام اقدامات موردنیاز برای تحقق تفاهم‌نامه توسط دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها؛ تجزیه و تحلیل بازار کار و شناسایی مشاغل اولویت‌دار، معرفی افراد متخصص و اساتید مجرب به سازمان و حمایت مادی و معنوی از مسابقات ملی و آزاد مهارت و تدوین روش‌هایی برای جایگزینی دوره‌های مهارتی سازمان به عنوان بخشی از دوره‌های کارآموزی دانشجویان اقدام کند.

مدت اعتبار این تفاهم‌نامه ۴ سال است و تمدید آن با توافق طرفین امکان‌پذیر است.

مسوولیت نظارت عالی بر حسن اجرای این تفاهم‌نامه در تمام مراحل از سوی سازمان به عهده دفتر راهبری آموزش و از سوی وزارت علوم به عهده دفتر ارتباط با صنعت است.

در صورت بروز هرگونه اختلاف در تفسیر و اجرای تفاهم‌نامه کمیسیون حل اختلاف متشکل از نمایندگان تام‌الاختیار طرفین تشکیل می‌شود.

سازمان فنی‌وحرفه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر