سرخط خبرها:
کد خبر: 598423 A

کارگران کارخانه «پارس میلنگ» تاکستان مدعی هستند بابت دست‌کم سه ماه دستمزد و چهار ماه حق بیمه از کارفرمای خود طلبکارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران کارخانه «پارس میلنگ» واقع در کیلومتر ۵ جاده تاکستان –قزوین، مدعی هستند بابت دست‌کم سه ماه دستمزد و چهار ماه حق بیمه از کارفرمای خود طلبکارند.

کارگران این کارخانه سازنده انواع میلنگ خودرو که تعداد آنها به حدود 220 نفر است، در توضیح طلب وصول نشده خود به ایلنا گفتند: باوجود بهبود وضعیت تولید وفروش در این واحد صنعتی؛ بابت مزد ماه‌های آبان، دی و بهمن ماه سال جاری به همراه عیدی و پاداش پایان سال طلبکارند.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه «پارس میلنگ» با یادآوری اینکه مدیریت این مجموعه معتقد است مانند سایر بنگاه‌های اقتصادی در چند سال گذشته برای تامین منابع مالی با چالش‌هایی روبرو بوده است، افزود: نگرانی کارگران از این است که مبادا با استمرار وضعیت فعلی کارخانه، معوقات مزدی آن‌ها در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه سوابق کاری هریک از کارگران به‌صورت میانگین به ۱۰ تا ۲۰ سال می‌رسد، در عین حال گفت: افزایش مشکلات مالی کارخانه باعث شده تعدادی از همکاران آن‌ها که مشمول بازنشستگی می‌شوند امکان پرداخت هزینه بازنشستگی و سنوات پایان کار آنها وجود ندارد.

وی با تاکید بر پیگیری مسئولان استانی درباره وضعیت کارخانه «پارس میلنگ» و کارگرانش گفت: جدا از معوقات مزدی، بیمه تامین اجتماعی کارگران کارخانه «پارس میلنگ» از آبان ماه سال جاری پرداخت نشده و دفترچه‌های درمانی کارگران در برخی ماه‌های سال فاقد اعتبار است.

او درباره بیمه تکمیلی کارگران این کارخانه گفت: باوجود آنکه کارفرما هر ماه مبلغی را تحت عنوان بیمه تکمیلی از دستمزد ماهانه ما کسر می‌کند به دلیل آنکه هزینه ارائه خدمات درمانی به شرکت بیمه‌گر ازسوی کارفرما پرداخت نمی‌شود، امکان دریافت هزینه‌ای درمان برایمان وجود ندارد.

این  کارگر با بیان اینکه ادامه روند جاری منجر به افزایش مشکلات مالی و دغدغه‌های روحی برای کارگران «پارس میلنگ» شده است، اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان استانی و شهرستانی برای رفع مشکلات به وجود آمده برای کارگران این کارخانه، راه‌حلی بیندیشند تا این قشر آسیب‌پذیر را از بلاتکلیفی نجات دهند. 

کارگران قزوین کارگران «پارس میلنگ»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر