کد خبر: 595042 A

پرداخت مطالبات مزدی بیش از ۱۴۰۰ کارگر صیاد ماهی گلستانی ۵ ماه به تاخیر افتاده است.

امان کلگی توماج (عضو هیئت مدیره اتحادیه صیادان استان گلستان) با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در استان گلستان ۱۴۰۰ صیاد در دو بندر «پره ترکمن» و «پره کومیش تپه» در قالب ۲۱ شرکت تعاونی فعالیت دارند که در ۵ ماه گذشته مطالبات آنها از سوی «شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی» بابت صید ماهیان خاویاری پرداخت نشده است.

 به گفته وی، شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی به عنوان کارفرما مدعی است مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها، کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.

به گفته عضو هیئت مدیره اتحادیه صیادان استان گلستان، مسئولان شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در بخش ماهیان خاویاری استان گلستان ماه‌هاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد ۵ ماهه گدشته ۱۴۰۰ کارگر صیاد ماهی بودجه نداریم.

او با بیان اینکه هر ساله از بیستم مهر ماه تا بیستم فروردین سال بعد فصل صید ماهی‌های خاویاری آغاز می‌شود، در ادامه افزود: پیش از این مطالبات صیادان ماهی‌های خاویاری بعد از گذشت یک هفته از سوی شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی پرداخت می‌شد.

به گفته توماج،، در سخت‌ترین شرایط با حداقل دستمزد که رقم آن به ۵۰۰ هزار تومان هم نمی‌رسد، مشغول صید ماهی‌های خاویاری هستیم که آنهم به تاخیر افتاده است.

کارگران گلستان کارگران صیاد گلستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر