کد خبر: 591540 A

حدود شصت کارگر پیمانکاری مجری طرح انتقال آب و شبکه آبیاری «سد سیازاخ» دیواندره استان کردستان حدود ۹ماه است حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با تایید معوقات مزدی کارگران می‌گوید: به زودی معوقات را پرداخت می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، کارگران پیمانکاری طرح انتقال آب و شبکه آبیاری «سد سیازاخ » دیواندره استان کردستان از اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. این کارگران روز گذشته (سه‌شنبه ۱۷ بهمن ماه) برای پیگیری مطالبات مزدی خود مقابل ساختمان استانداری کردستان تجمع کردند.

تعداد کارگران شاغل در این پروژه راهسازی که در استخدام «شرکت کران دریا» هستند، حدود ۶۰ نفر می‌شود. آنها نگران افزایش مطالبات معوقه خود هستند.

انور علی‌خانی، یکی از کارگران پیمانکاری مجری طرح انتقال آب و شبکه آبیاری سد سیازاخ است که درباره شرایط کاری خود می‌گوید: ۹ ماه است حقوقی از سوی شرکت به ما پرداخت نشده و وضعیت عدم پرداخت حقوق باعث نگرانی کارگران شده است.

او ادامه می‌دهد: باوجود اینکه چندین بار از امور آب منطقه‌ای و کارفرمای شرکت درخواست کردیم تا حقوق معوقه ما را پرداخت کنند، به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

محمدمراد دل‌افگار، یکی دیگر از کارگران این شبکه آبرسانی در منطقه دیواندره، با اشاره به شرایط سخت و طاقت‌فرسای کاری در طرح انتقال آب سد سیازاخ گفت: من و تعدادی دیگر از همکارانم با تراکتور در سرمای سوزان دیواندره ماه‌هاست که بدون دستمزد کار می‌کنیم. آیا سزاست با چند سر عائله اینگونه مزدمان را بدهند؟

این کارگر گفت، ماه‌هاست که همان حداقل دستمزدمان را پرداخت نمی‌کنند و این موضوع باعث شده آب و برق خانه‌مان قطع شود. در حال حاضر خانه‌هایمان را با چوب و بخاری‌های نفتی گرم می‌کنیم.

به زودی همه مطالبات کارگران شبکه آبیاری سد سیازاخ  پرداخت می شود

اقبال شاه‌نظری (مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان) در خصوص معوقات حقوق کارگران گفته است: پیمانکار اعتبار لازم را برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران نداشته اما در حال حاضر منابع مالی برای پرداخت حقوق کارگران تأمین شده وبه زودی ۴ ماه از مطالبات معوقه کارگران را پرداخت می‌کنیم.

او با بیان اینکه کارگران نگران مابقی معوقات خود نباشند، اظهار داشته: مابقی طلب کارگران شبکه آبیاری سد سیازاخ که حدود ۴ ماه دیگر می‌شود، تا پایان بهمن ماه یک‌جا پرداخت می‌شود.

کردستان دیواندره کارگران شبکه آبیاری «سد سیازاخ »
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر