کد خبر: 585002 A

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین:

پس از سه ماه بلاتکلیفی، بیمارستان‌های خصوصی استان قزوین، ارائه خدمت به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی را از سرگرفتند.

عید‌علی کریمی (دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین) به خبرنگار ایلنا گفت: در جلسه‌ای که روز گذشته در استانداری قزوین برگزار شد؛ قرارشد بیمارستان‌های خصوصی استان قزوین خدمات‌رسانی به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی را از سربگیرند.

وی افزود: به دلیل آنکه سازمان تامین اجتماعی، مطالبات مراکز درمانی و بیمارستانی بخش خصوصی استان قزوین را پرداخت نکرده بود، این مراکز از ابتدای آبان‌ماه سال جاری از پذیرش دفترچه‌های درمانیِ سازمان تامین اجتماعی خودداری کرده‌ بودند.

کریمی گفت: در این سه ماه، بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی ناچار بودند هزینه‌های مراکز بیمارستانی خصوصی را از جیب و به صورت آزاد پرداخت کنند.

این فعال صنفی کارگری افزود: روز گذشته جلسه‌ای با حضور معاون استاندار، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، بیمارستان‌های خصوصی استان، بیمه سلامت و معاون درمانی سازمان تامین اجتماعی برگزار شد؛ براساس مصوبه این جلسه، بیمارستان‌های خصوصی استان قزوین پذیرفتند که از امروز به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، خدمات ارائه کنند و سازمان تامین اجتماعی نیز پذیرفت هرچه زود‌تر نسبت به پرداخت مطالبات این بیمارستان‌ها اقدام کند.

کریمی گفت: از وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می‌خواهیم که پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی را هرچه زود‌تر در دستور کار خود قرار دهند و از نمایندگان مجلس انتظار داریم در لایحه سال ۹۶، بودجه‌ای را برای پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اختصاص دهند.

کارگران قزوین کارگران و سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر