کد خبر: 561725 A

سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه:

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه برآورد اولیه خسارت زلزله در شهرستان های استان کرمانشاه نشان می دهد که تاکنون ۵۴ میلیارد تومان خسارت به صنایع بزرگ و کوچک این شهرستان‌ها وارد شده است که در نتیجه ۲۳۰۰ کارگر بیکار شده‌اند.

روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به خبرنگار ایلنا گفت: برآورد اولیه خسارت زلزله در شهرستان های استان کرمانشاه نشان می دهد که تاکنون ۵۴  میلیارد تومان خسارت به صنایع بزرگ و کوچک این شهرستان‌ها وارد شده است. مطابق گزارش اولیه این خسارت‌ها مربوط به  ماشین آلات، تجهیزات و ساختمان‌های واحدهای صنعتی بوده است .

روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در مورد اینکه در نتیجه خسارت وارد آمده چه میزان از فعالیت عادی واحدهای صنعتی استان کرمانشاه کاسته شده است، اعلام کرد: هنوز آمار تفکیک شده‌ای در مورد خسارتی که زلزله‌ بر واحدهای صنعتی وارد کرده است نداریم و در نتیجه نمی‌توان در این مورد اظهار نظر کرد.

همچین «نعمت الـله حقیقی» رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه امروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات فرمانداری سرپل ذهاب در حال برگزاری است گفت که  ۷۷ واحد صنعتی زلزله زده خسارتی بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دیده اند و ۸۰۰ نفر مستقیم و ۱۵۰۰ نفر غیرمستقیم در واحدهای صنعتی بیکار شده اند.

وی همچنین تاکید کرده است که ۳۰  میلیارد تومان برای بازسازی ابنیه و ۲۰ میلیارد تومان برای بازسازی تاسیسات واحدهای صنعتی آسیب دیده نیاز هست.
 

کارگران کرمانشاه زلزله کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر