کد خبر: 495381 A

کارگران کارخانه «ریز موج»(زرین موج) تاکستان در استان قزوین مدعی هستند بابت ۴ ماه دستمزد و نیمی ازعیدی سال ۹۴ و۹۵ از کارفرمای خود طلبکارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران کارخانه «ریز موج»(زرین موج) تاکستان در استان قزوین مدعی هستند بابت ۴ ماه دستمزد و نیمی ازعیدی سال ۹۴ و۹۵ از کارفرمای خود طلبکارند.

کارگران این کارخانه سازنده لوح‌های فشرده نوری که تعداد آنها  تا حدود۴۰۰ نفر است در توضیح این طلب وصول نشده خود به ایلنا گفتند که مطالبات مزدی‌شان  مربوط به سه ماهه پایانی سال ۹۵ به همراه دستمزد فروردین ماه سال جاری می‌شود، و همچنین کارفرما به  دلیل کمبود نقدینگی هنوز نیمی از عیدی سال ۹۴ و۹۵ را پرداخت نکرده است.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه ریز موج با یاد آوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی و سایر مشکلات مدیریتی،  چند سال گذشته برای آنها با چالش‌هایی همراه بوده است؛ افزود: کارفرما ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری به دلیل نامعلومی ، تعداد ۳۰ کارگراین کارخانه را پس از خاتمه قرارداد کارشان  اخراج کرد.

وی با بیان اینکه سوابق کاری هر یک از کارگران به صورت میانگین به ۱۰ سال می رسد، در عین حال گفت اخراج کارگران در حالی صورت می گیرد که کارفرما بعد از اخراج نیروی کار قدیمی نیروی کار جدید استخدام می کند.

وی با تاکید بر پی گیری مسئولان استانی در مورد وضعیت  کارخانه ریز موج و کارگرانش گفت: جدا از معوقات مزدی بیمه تامین اجتماعی کارگران کارخانه ریز موج  در برخی از ماه های سال پرداخت نشده وبیمه تکمیلی نیز دچار مشکلاتی است.

انتهای پیام/
کارگران قزوین کارگران ریز موج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر