کد خبر: 436373 A

از سوی دونالد ترامپ صورت گرفت؛

در حالیکه کارگران رستوران‌های زنجیره‌ای آمریکا، برای رسیدن سطح دستمزدها به 15 دلار در روز تلاش می‌کنند، «دونالد ترامپ»، شخصی را که مخالف افزایش سطح دستمزدها است را به عنوان وزیر کار معرفی کرده است.

به گزارش ایلنا؛ اواخر هفته گذشته، «دونالد ترامپ» اواخر هفته گذشته «اندرو پوزدر»، مدیر عامل یک مجموعه رستوران های زنجیره‌ای را به عنوان وزیر کار کابینه جدید خود انتخاب کرد؛ انتخابی که کمتر از سایر انتخاب‌ها و حرف‌های نیش دار وی، جنجال برانگیز نبود.

این در شرایطی است که کارگران رستوران‌های زنجیره‌ای آمریکا در روزهای گذشته تجمعات گسترده‌ای را در شرق آمریکا برگزار کرده و تاکید کرده‌اند که سطح دستمزدها باید در هر ساعت به 15 دلار برسد؛ اما  اندرو پودرز حتی مخالف افزایش سطح دستمزدها به 10 دلار 10 سنت به ازای هر ساعت کار است.

کارگران رستوران‌های زنجیره ای آمریکا که بیشتر آنها در مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای  مک دونالد کار می‌کنند؛ همچنین در تجمعات خود خواهان تقویت کار سندیکایی شده‌اند اما تاکید دارند که روسای رستوران‌های زنجیره‌ای با سنگ اندازی مانع از تشکل‌یابی‌ و تقویت کار سندیکایی می‌شوند.

مواضع  پوزدر پیش از این نیز موجب خشم کارگران شده بود؛ چرا که وی بر خصوصی سازی های گسترده و کاهش سطح مالیات پردازی شرکت ها به منظور رشد اشتغال زایی تاکید دارد.

مواضع  پوزدر را می توان در  مکمل سیاست‌های اقتصادی «درهای بسته» ترامپ ارزیابی کرد؛ چرا که ترامپ نیز خواهان رشد اشتغال زایی با گسترش خصوصی سازی و کاهش نظارت‌های دولتی است.

یکی از وعده‌ههای انتخاباتی ترامپ محقق کردن «رویای آمریکایی» با هدف گسترش اشتغال زایی برای سفید پوستان است که همین امر را می توان یکی از علت های اصلی موفقیت وی در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان و رقابت با هیلاری کلینتون دانست.

کارگران آمریکای شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر