کد خبر: 430470 A

درویش در جمع خبرنگاران:

ایلنا: عضو هیئت مدیره کانون کارگران ساختمانی استان قم، لایحه اخیر اصلاح قانون کار، ضد خواست کارگران است، گفت: اصلاح قانون کار مطالبه کارگران است، اما نباید به این بهانه، همان حداقل های قبلی مطلوب جامعه کارگری نیز دچار خدشه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، علی درویش، شامگاه شنبه در نشستی خبری که به مناسبت فرا رسیدن ۲۹ آبان سالروز تصویب قانون کار کشور و در محل سالن اجتماعات خانه کارگر قم برگزار شد، اظهار داشت: کارگران نسبت به لایحه اصلاح قانون کاری که اخیرا در مجلس مطرح شده، معترض هستند چرا که معیشت و امنیت شغلی کارگر را بیش از پیش دچار خدشه می کند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) به دست کارگر بوسه می زند و از سوی دیگر بنیانگذار کبیر انقلاب، انقلاب اسلامی را انقلاب مستضعفان و پابرهنگان می‌داند و همچنین مقام معظم رهبری بر تحقق مطالبات کارگران در خصوص امنیت شغلی و معیشتی به طرق مختلف تأکید کردند، اما چرا با این وجود باید شاهد شرایطی باشیم که کارگران نگران از دست رفتن حداقل ها هم باشند؟

این فعال کارگری گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید بدانند کارگران از لایحه اخیری که بنام اصلاح قانون کار مطرح شده راضی نیستند و برای رفع این مشکلات باید از خود کارگران نظر خواهی کنند.

درویش در پایان گفت: اصلاح قانون کار مطالبه کارگران است، اما نباید به این بهانه، همان حداقل های قبلی مطلوب جامعه کارگری نیز دچار خدشه شود.

کارگران قم لایحه اصلاح قانون كار انجمن صنفی کارگران قم علی درویش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر