کد خبر: 428521 A

دبیر کمیته درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:

یک فعال صنفی کارگری می گوید: اجرای غلط طرح تحول سلامت نتیجه‌ای جزء اتلاف بودجه عمومی، بالا رفتن تعرفه‌های درمانی، تشدید اختلاف مزد پرستاران و پزشکان و نازل شدن کیفیت خدمات درمانی نداشته است.

«اکبر قربانی» در گفتگو با ایلنا با اعلام این مطلب اظهار داشت: دفاع وزارت بهداشت از طرح تحول سلامت در شرایطی که این طرح هزاران میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور را اتلاف کرده است قابل درک نیست.

قربانی با اشاره به طرح ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت، افزود: تا به اینجا اجرای طرح تحول سلامت با اتلاف هزاران میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور دستاوردی غیر از بالا رفتن تعرفه‌های درمان، اختلاف دستمزد پرستاران و پزشکان و نازل شدن کیفیت خدمات درمانی نداشته است.

وی، افزود: بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به خوبی می‌دانند که در صورت انجام این ادغام سرنوشت سایر صندوق‌ بیمه برای سازمان تامین اجتماعی هم تکرار می‌شود.

این عضو کمیته درمان هیات امنای سازمان‌های بیمه‌ای با  بیان اینکه وزارت بهداشت ملزم است که طرح تحول سلامت را در راستای اهداف اولیه آن مورد بازبینی قرار دهد، تصریح کرد: طرح تحول سلامت می‌توانست تعرفه گذاری در نظام درمان کشور را عادلانه کند و تبعیض بین کادر درمان و پزشکان را کاهش دهد اما اجرای غلط آن به توزیع رانت انجامید که عدالت در نظام درمان کشور را به محاق برد.

دبیر کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به برگزاری تجمع اعتراضی 29 آبان در سالگرد تصویب قانون کار، تصریح کرد: بیش از هر چیز اتحاد جامعه کارگری برای مقابله با هجمه های این چنینی ضروری است از  این رو جامعه کارگری در این روز مخالف خود را به صورت عریان تری به گوش دولت و مسئولین می‌رساند.

ادغام صندوق تامین اجتماعی با بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر