کد خبر: 426744 A

یک فعال صنفی کارگری:

دبیر اجرایی خانه کارگر تهران می‌گوید اموال کارگران در سازمان تامین اجتماعی متعلق به خود آنها است و دولت نمی‌تواند با اختیارات فرا قانونی به آن دست اندازی کند.

«اسماعیل حق پرستی» در گفتگو با ایلنا با اعلام این مطلب اظهار داشت: جایگاه جامعه کارگری در سال‌های گذشته با دخالت‌ دولت‌ها تضعیف شده است که نمود آن را می‌توان در پایین آمدن قدرت چانه زنی کارگران دید.

حق پرستی پایین آمدن قدرت چانه زنی کارگران را زمینه ساز دست اندازی دولت ها به اموال  کارگران در سازمان تامین اجتماعی دانست

وی افزود:  هویت سازمان تامین اجتماعی در استقلال آن تعریف می‌شود اما هر دولتی در ابتدای کارش سهمی برای خود از اموال بیمه شدگان تعریف می‌کند و سپس برای تکمیل این فرآیند اقدام به نفوذ در سازمان تامین اجتماعی می‌کند.

دبیر اجرایی خانه کارگر تهران ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت را نیز در این راستا دانست و افزود: دولت به منظور جلوگیری از شکست کامل طرح تحول سلامت به صندوق درمان تامین اجتماعی چشم دارد.

حق پرستی افزود: طرح تحول سلامت مبنایی برای ایجاد تحول در نظام سلامت کشور ندارد و تنها موجب شده که تعرفه‌های درمان به صورت سرسماوری افزایش یابد.

دبیر اجرایی خانه کارگر تهران با تاکید بر اینکه جامعه کارگری در مقابل دست اندازی دولت و وزارت بهداشت به منابع درمانشان سکوت نخواهند کرد، گفـت: همین حالا نیز اعتماد جامعه کارگری به رویکردهای دولت خدشه دار شده است.

وی در پایان افزود: بهتر است که دولت در ماه‌های باقی مانده با پایان عمر 4 ساله اش تصویری بهتری از خود برای جامعه کارگری ایجاد کند در غیر این صورت جامعه  40 میلیون نفری کارگران کشور صدای اعتراض خود را رساتر از گذشته به گوش‌ها می رساند.

کارگران و سازمان تامبن اجتماعی ادغام صندوق تامین اجتماعی با بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر