کد خبر: 400485 A

ایلنا: با گذشت دو ماه و نیم از توقف فعالیت کارخانه آب معدنی داماش (یکم خرداد ماه 95 ) در استان گیلان، هنوز برای بازگشت به کار و پرداخت معوقات مزدی کارگران این واحد تولیدی اقدامی صورت نگرفته است.

کارگران این واحد تولیدی در تماس با ایلنا گفتند: تعطیلی محل کار آن‌ها اوایل خرداد ماه سال جاری (95) و در زمانی اتفاق افتاد که کارفرما به دلیل  آنچه مشکلات مالکیتی عنوان می‌کند، فعالیت کارخانه را در خطوط تولید متوقف کرد و از آن زمان تاکنون تعداد 40 کارگر شاغل در آن بدون دریافت معوقات مزدی بیکار شده‌اند.

کارگران آب معدنی داماش با بیان اینکه طی حدودا شصت روز گذشته مسئولان کارخانه هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای به کارگران معترض نداده‌اند، در ادامه افزودند: جدا از بی‌توجهی کارفرما در پرداخت مطالبات کارگران، مسئولان شهرستانی همانند فرمانداری و اداره کار که متولی پیگیری مطالبات کارگران شهرستان هستند هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.

طبق اظهارات کارگران، شرکت آب معدنی داماش اولین شرکت احداث شده توسط گروه سرمایه‌گذاری امیر منصور آریا در بخش عمارلوی شهرستان رودبار است که پس از ماجرای اختلاس 3 هزار میلیاردی و مصادره شرکت‌های متهم اصلی پرونده در دی ماه سال 91با 142 کارگر تعطیل شد و سرانجام اردیبهشت ماه سال گذشته (94) بعد از سه سال وقفه  خانواده امیر خسروی با نظارت قوه قضائیه فعالیت خود را با 40 کارگر از سر گرفته است.

کارگران با بیان اینکه کارفرما معتقد است آنچه باعث تاخیر در تامین منابع مالی کارخانه شده است، طولانی شدن روند پرداخت و دریافت اعتبارات مالی کارخانه از قوه قضائیه است، در ادامه افزودند: اخیرا کارفرما با تامین منابع مالی بخشی از مطالبات هفت ماهه کارگران را پرداخت کرده ولی از پرداخت مابقی مطالباتشان خبری نیست.

آن‌ها می‌گویند: آنچه برای کارگران این کارخانه حائز اهمیت است بازگشایی کارخانه و بازگشت به کارشان است چراکه در منطقه محل کارشان فرصت شغلی دیگری وجود ندارد.

به گفته این کارگران وضعیت پیش آمده درحالی ادامه دارد که طی روزهای اخیر شائبه واگذاری آب معدنی داماش به یکی از بانک‌های طلبکار گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا  قوت گرفته است.

کارگران گیلان کارگران آب معدنی داماش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر