کد خبر: 382674 A

با گذشت یک ماه از زمان توقف فعالیت کارخانه؛

پس از گذشت یک ماه از اعلام توقف فعالیت کارخانه «آب معدنی داماش» در استان گیلان هنوز وضعیت ۴۰کارگر بیکار شده این واحد تولیدی نامعلوم است.

منابع کارگری در این واحد تولیدی با اعلام این خبر به ایلنا می‌گویند با توقف فعالیت تولیدی این کارخانه از ابتدای خرداد ماه سال جاری تاکنون، حدود ۴۰ کارگر آن در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند و در عین حال با احتساب عیدی ۹۴هنوز بابت ۸ ماه مزایای مزدی معوقه و چندین ماه بیمه طلبکارند.

به گفته این کارگران وضعیت پیش آمده درحالی است که پیش‌تر و در زمان آغاز بکار فعالیت کارخانه «آب معدنی داماش» تعداد کارگران این واحد تولیدی به بیش از ۱۵۰نفر می‌رسید.

در این زمینه گفته می‌شود که کارفرمای این واحد تولیدی به دلیل مشکلات مالی هنوز وضعیت ۴۰ کارگربلاتکلیف را مشخص نکرده استبه همین دلیل کارگران این کارخانه بمدت 5 روز از هفتم تا دوازدهم خرداد ماه مقابل درب ورودی کارخانه دست به اعتراض صنفی زده بودند.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود اخیرا هم کارفرما لیستی از کارگران به اداره کار فرستاده شده که از قرار معلوم قصد اخراج کارگران را دارد.

به ادعای آنان با این حال با گذشت یک ماه از تعطیلی کارخانه هنوز اقدام مشخصی در خصوص پرداخت معوقات مزدی و روشن شدن وضعیت استخدامی کارگران شاغل در آن صورت نگرفته است وکارگران صرفا برای حضور غیاب در کارخانه حاضر می‌شوند.

کارگران گیلان کارگران آب معدنی داماش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر