کد خبر: 364033 A

در نشست خبری مشترکی صبح امروز با حضور معاون فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیرکل خانه کارگر برگزار شد، ویژه برنامه‌های هفته کار سال 95 تشریح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا «محمد مهدی حیدریان» معاون فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای این نشست خبری گفت: امسال سال ویژه‌ای برای حوزه کار و فعالیت و تلاش است، انتخاب شعار سال امسال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، راهنما و خط مشی اساسی امسال است که تبلور و بستر اصلی آن حوزه کار و تلاش است.

وی افزود: هفته پیش‌رو مزین به نام کارگر و قدردانی از تلاش کارگران است، تقارن این دو و شروع سالی که به این شعار متصف است با هفته کارگر که اختصاص به قدردانی از تلاشگران حوزه جهاد در سازندگی و آبادانی کشور دارد تقارن مبارکی است و امیدواریم که بتوانیم ملحم از این شعار و این تقارن به سهم خودمان در ایجاد زمینه مناسب برای تلاش و فعالیت نگه‌دارندگان اصلی‌ترین ستون اقتصاد مملکت و ستون ایجاد رفاه برای آحاد مردم کوشا و موثر باشیم.

حیدریان تصریح کرد: امسال به رسم هرساله نامگذاری هایی برای روزهای مختلف هفته کارگر به جهت تمرکز بر ابعاد مختلف کار و تلاش و توجهی که در این حوزه باید بشود برگزیده شده است.

معاون فرهنگی – اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: روز اول هفته کارگر فردا یکشنبه به نام کارگران، امام و انقلاب نامگذاری شده و به سنت حسنه هرساله تجدید میثاق با بنیانگذار جمهوری اسلامی عنوان و عمده فعالیت حضور روز اول را به خود اختصاص خواهد داد. در این روز زمینه آشنایی بیشتر جامعه کار و تلاش با اهداف امام و انقلاب را در این روز متذکر خواهیم بود.

وی افزود: در روز دوشنبه دومین روز هفته کارگر به نام کار، سلامت و نشاط اجتماعی نامگذاری شده که اگر کار با سلامت همراه نباشد که خود موثر در تامین سلامت است نشاط اجتماعی حاصل نخواهد شد و این سه ویژگی پیوسته به هم در برنامه‌های متفاوت در سطح کشور ابعاد مختلفش بحث و بررسی خواهد شد.

حیدریان ادامه داد: در سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه سومین روز هفته کارگر به نام کارگر، بازنشسته امید به آینده و تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

وی گفت: از ابتدا که ما با نیروی کار و کارگران شروع می‌کنیم تا سرانجام تلاش و فعالیت دوره اول کارگران تا به دوره دوم که ورود به بازنشستگی است انشالله در یک برنامه منسجم و پیوسته حاصل آن باید امید به آینده باشد. در این روز به این ویژگی‌ها پرداخته و توجه خواهد شد.

معاون فرهنگی – اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: چهارشنبه هشتم اردیبهشت چهارمین روز هفته کارگر به نام کارگران، اقدام و عمل و اقتصاد مقاومتی نام گرفته و امیدواریم که مشخصاً در تبیین هرچه بیشتر راهبردهای مقام معظم رهبری و تلاش برای رسیدن به یک نقشه راه در استقرار اقتصاد مقاومتی حاصل برنامه‌های این روز باشد.

حیدریان ادامه داد: پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه پنجمین روز هفته کارگر به نام زنان، کار و توسعه اجتماعی نام گرفته است. حضور فعال زنان در عرصه‌های مختلف کار و تلاش و موضوعات اجتماعی، ضامن توسعه اجتماعی است و انتخاب این نام و هم‌کناری این عناوین قصد تبیین این جهت را دارد.

وی تصریح کرد: جمعه دهم اردیبهشت مطابق با روز ششم هفته کارگر به نام کارگر، مهارت و معنویت نام گرفته است. در این روز الزام و تعیین‌کننده بودن مهارت در انجام کار چه به جهت ایمنی و چه به جهت راندمان و بهره‌وری کار و هر دوی اینها در ذیل معناگرا بودن نیروی کار و تلاش و جهان‌بینی کارگر مراد و مقصودی است که در جمهوری اسلامی معنا می‌شود و انشالله در این روز هم برنامه‌های مختلف سراسری متوجه این معنا خواهد بود.

معاون فرهنگی – اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در هفتمین روز هفته کارگر که مطابق با یازدهم اردیبهشت ماه است روز کار و کارگر نامگذاری شده است که روز جهانی کار نیز همین روز است، در این روز تلاش کارگران سختکوش ما در طول سال گروه‌های کاری مختلف و کارفرمایان یا مدیران واحدهای تولیدی متفاوت بعد از یک سال با ارزیابی نتایج کار با معرفی کارگر نمونه، گروه کار نمونه و واحدهای نمونه کاری این روز را به پایان خواهند رساند تا پیام تجلیل و نشان دادن مسیر و تاکید و الگو قرار دادن همکاران  کارگری باشد که موفق شدند شاخصه‌های مختلفی را که در آیین‌نامه‌های مختلف کارگر نمونه و گروه کار نمونه است تا بتوانند توفیق یابند و به بالاترین رتبه‌ها دست یابند. اینها الگو و راهنمایی برای دیگر کارگران در سال پیش‌رو خواهند بود.

76

 

انتهای پیام/
هفته کارگر 95
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر