کد خبر: 349521 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران خبر داد:

براثر نشت گاز و آتش سوزی در یک انبار قفل و یراق آلات یک کارگر انباردار در خیابان امام خمینی مصدوم شد.

«سید جلال ملکی» در گفتگو با ایلنا گفت:در پی تماس شهروندان با سامانه خبری ۱۲۵و اعلام بروز این حادثه ، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران ساعت  ۲۴ :۱۳امروز آتش نشانان ایستگاه ۱ را به همراه خودرو دستگاه تنفسی به خیابان امام خمینی (ره)، خیابان میردامادی اعزام کرد.

«اکبر کشرلو» افسر آماده منطقه ۵ عملیات در این باره گفت: محل حادثه یک ساختمان سه طبقه بود که از طبقه همکف آن به عنوان انبار قفل و یراق آلات استفاده می شد و دیگر طبقات آن مسکونی بود.

کشرلو افزود: طبقه همکف این ساختمان بر اثر نشت گاز و انفجار دچار آتش سوزی شد که در پی آن، تمامی درب‌ها و پنجره‌های ساختمان تخریب شده و آتش در حال سرایت به قسمت‌های دیگر ساختمان بود.

وی گفت: نیروهای عملیاتی به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول با قطع جریان برق و گاز، محل حادثه را ایمن سازی کردند و با بکارگیری تجهیزات فردی و لوله‌های آبرسانی آتش سوزی را مهار و کاملاً خاموش کردند و کارگر جوان ۲۵ ساله‌ای را که در میان دود و آتش گرفتار و دچار سوختگی و آسیب دیدگی شده بود را از ساختمان خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

کشرلو با اشاره به اینکه احتمال محبوس شدن ساکنان طبقات بالایی در راهرو‌ها و واحدهای مسکونی وجود داشت، اضافه کرد: همزمان، گروه دوم آتش نشانان با استفاده از دستگاه‌های تنفسی به راهرو‌ها و طبقات بالایی رفتند که خوشبختانه پس از جستجوی فراوان مشخص شد در زمان آتش سوزی هیچ یک از ساکنان در ساختمان حضور نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از تخلیه دود ناشی از آتش سوزی با استفاده از فن فشار مثبت و تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی به مأموریت خود پایان دادند.

گفتنی است؛ کار‌شناسان سازمان آتش نشانی تهران پس از بررسی، علت بروز این آتش سوزی را نشت گاز شهری و رسیدن جرقه به گازهای منتشر شده اعلام کردند.

 

حوادث کار کارگران تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر