کد خبر: 344467 A

صبح امروز (17 بهمن ماه)انجام شد:

حدود 250 نفر از کارگران نساجی مازندران (قائم شهر) در ادامه پی گیری های مطالبات معوقات خود، صبح امروز(17 بهمن ماه) با سفر به ساری در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از کارگران معترض با یادآوری اینکه پیش از این نیز او و همکارانش در واکنش به بی‌تفاوتی کارفرما در خصوص پرداخت مطالباتشان برای مدت چهار روز در محوطه کارخانه و مقابل ساختمان فرمانداری قائمشهر تجمع کرده‌بودند؛ افزود: تا این لحظه تنها یک ماه از مجموع  4 ماه دستمزد معوقه پرداخت شده است.

به گفته وی علاوه بر سه ماه مزد معوقه آن کارفرما هنوز بابت حق بیمه ماه‌های خرداد، مرداد و شهریور ۴۰۰ کارگر کارخانه نساجی مازندران به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.

برپایه این اظهارت کارگران نساجی قائمشهر امروز به استانداری مازندران آمده‌اند تا از مسئولان این نهاد دولتی بخواهند در آستانه سال نو به مشکلاتشان رسیدگی کنند.

آنها بابیان اینکه حدود 2 سال پیش مالکیت کارخانه نساجی مازندران تغییر کرده است، افزودند: اگر هدف ما از مراجعه به استانداری مازندران این است که مطمئن شویم که کارفرمای جدید به ادامه تولید علاقه‌مند است و در عین حال به تعهدات مزدی پرداخت نشده خود عمل می‌کند .

این کارگران می گویند آنچه باعث نگرانی آنها شده این است که با وجود موافقت بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات اعتباری مورد نیاز کارخانه نساجی مازندران تا این لحظه کارفرما هیچ اقدام جدی برای تامین وثیقه‌ و ضمانت‌های مالی مورد تایید بانک انجام نداده است.

1110

 

 

کارگران مازندران کارگران نساجی مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر