کد خبر: 340872 A

در نامه کارگران عنوان شد:

جمعی از کارگران شرکت ارج با امضای طوماری خطاب به مقامات مسئول نسبت به تعطیلی قریب الوقوع این کارخانه قدیمی و بیکاری کارگران آن هشدار دادند و خواستار رسیدگی به این وضعیت نابسامان شدند.

جمعی از کارگران شرکت تولیدکننده لوازم خانگی ارج در تماس با ایلنا از توقف در روند تولید کارخانه و بیکاری قریب الوقوع ۲۴۹ کارگر رسمی و قراردادی آن خبر دادند.

به گفته این کارگران سهامدار اصلی که بخش سرمایه گذاری بانک ملی است، تلاشی برای احیای خط تولید و رونق بخشیدن به چرخه فعالیت کارخانه نمی‌کند و درنتیجه این کارخانه به زودی تعطیل می‌شود.

از قرار معلوم، این کارگران با ارسال طوماری خطاب به مقامات ارشد دولتی اجمله وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، خواستار رسیدگی به وضعیت اسفبار این کارخانه شده‌اند.

در بخشی از این نامه که به امضای همه کارگران این شرکت رسیده آمده است: در تاریخ نگارش این مکتوب (23 دی ماه)تعداد تولیدات شرکت به صفر رسیده است و به نظر می‌رسد مدیریت شرکت پیرو سیاست‌های صاحبان شرکت هیچگونه برنامه جامع راهبردی در خصوص ادامه تولید و یا افزایش سبد محصولات و بهینه‌سازی محصولات و دستگاه‌ها و ماشین آلات موجود ندارد.

در ادامه نامه، کارگران وضعیت فعلی را حاصل ناکارآمدی سیاست‌های مدیریتی دانسته‌اند و افزوده‌اند: با مقایسه آماری نیروی انسانی مشخص می‌شود که تاکنون ۸۸ نفر از پرسنل کارآمد شرکت با انواع بهانه‌های واهی تعدیل شدند.

همچنین در این طومار آمده است: در تاریخ بیست و دوم دی ماه، در جلسه‌ای با حضور بیش از ۴۰ تن از کارکنان و مدیریت شرکت به صراحت اعلام شده که سهامدار عمده به دلیل زیان‌ده بودن تولید کلیه محصولات و عدم داشتن توجیه اقتصادی برنامه‌ای برای ادامه روند تولید در شرکت ارج ندارد.

در پایان این نامه می‌خوانیم: ما کارگران ارج با سوابق بین ۱۹ تا ۲۶ سال برای آینده شغلی خود نگرانیم و درعین حال خواستار فراهم شدن شرایط لازم جهت تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای ساخت و تولید انواع محصولات هستیم.

کارگران لوازم خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر