کد خبر: 338063 A

ایلنا: سقوط ۳ کارگر در دو حادثه جداگانه سبب مرگ یکی از کارگران ،به کما رفتن یک کارگر و آسیب دیدن دست کارگر دیگر شد.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا، سقوط ۳ کارگر از ارتفاع در پروژه فولاد زرند ایرانیان، یک کشته و دو مجروح بر جای گذاشت.

سرپرست اداری و پشتیبانی شرکت قائم الرضا در پروژه فولاد زرند ایرانیان ضمن اظهار تاسف از حادثه روی داده در این پروژه گفت: ماهیت پروژه‌های صنعتی به شکلی است که امکان بروز حادثه در آن وجود دارد و در پروژه‌های این چنینی جلوگیری از حادثه به صورت مطلق امکان پذیر نیست.

 «مهرداد پارسایی» افزود: در شرایط کاملا ایمن نیز ممکن است چنین حوادثی به دلیل خطای انسانی و یا عدم رعایت موارد ایمنی اتفاق بیفتد.

 پارسایی تصریح کرد: کارگر فوت شده ۲۸ سال سن داشته و کار نصب تجهیزات در ارتفاع را انجام می‌داده است.

 وی با بیان اینکه فرد فوت شده جزو پیمانکاران پروژه نیز بوده، افزود: این فرد تجربه کمی نداشته و حتی چندی پیش بر اساس ارزیابی عملکرد واحد ایمنی پروژه به عنوان کارگر ایمنی نمونه معرفی شده بود.

 سرپرست اداری و پشتیبانی پروژه فولاد زرند ایرانیان با بیان اینکه حادثه می‌تواند برای هر کس حتی افراد با تجربه نیز رخ دهد، خاطرنشان ساخت: کار نصب در ارتفاع معمولا توسط افراد متبحر انجام می‌شود و فرد فوت شده در این زمینه دارای تجربه بوده است.

 وی درخصوص آسیب دو کارگر دیگر نیز گفت: این افراد از کارگران پیمانکاری شرکت آب و خاک بودند که یکی از آن‌ها از ناحیه دست دچار آسیب جزئی شده و دیگری نیز سطح هوشیاری‌اش بهتر شده است.

پارسایی با بیان اینکه حادثه سقوط یک کارگر از ارتفاع و مرگ وی توسط مسوولین ذیربط شهرستان از جمله بازرسین اداره کار در دست بررسی است، اظهارداشت: پس از تکمیل مستندات، تکمیل گزارش و جمع بندی، علت حادثه اعلام می‌شود.

حوادث کار کارگران کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر