کد خبر: 333914 A

دو کارگر بر اثر گاز گرفتگی در یک ساختمان در حال ساخت در شرق تهران جان خود را از دست دادند.

معاون عملیات منطقه ۳ آتش نشانی درباره وقوع این حادثه در روز گذشته گفت: در پی تماس با سامانه ۱۲۵آتشنشانی در ساعت ۴۲: ۱۲ روز دوشنبه (۷ دی)، آتش نشانان ایستگاه ۵۶ به محل حادثه واقع در محله حکیمیه، خیابان والفجر، کوچه خلیلی اعزام شدند.

بهروز رضایی معاون عملیات منطقه ۳ آتش نشانی افزود: این حادثه در طبقه اول یک ساختمان ۵ طبقه مسکونی در حال ساخت اتفاق افتاد که منجر به مسمومیت دو کارگر افغان شد.

رضایی درباره جزئیات بروز این حادثه اضافه کرد: با تائید عوامل اورژانس مشخص شد این دوکارگر جوان که در داخل یکی ازاتاق‌های واحد مسکونی خوابیده بودند، بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.

معاون عملیات منطقه ۳ آتش نشانی علت وقوع این حادثه را بی‌احتیاطی و استفاده ازاجاق خوراک پزی برای گرم کردن محل استراحت خود در یک اتاق ۶ متر مربعی ذکر کرد و افزود: روشن بودن دو دستگاه اجاق خوراک پزی و همچنین مسدود کردن تمامی در و پنجره‌ها ومنافذ ورودی هوا و همچنین استفاده از شیلنگ و بست‌های نامناسب باعث شد که گاز منوکسید کربن ناشی روشن بودن این وسایل حرارت زا در فضای اتاق‌ها انتشاریافته و این دو کارگر را دچار مسمومیت کند.

معاون عملیات منطقه ۳ آتش نشانی درخاتمه اظهار داشت: اجساد این دو کارگر ۲۰ ساله افغان جهت انجام تحقیقات و بررسی علت بروز این حادثه به پزشکی قانونی انتقال یافتند.

حوادث کار p
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر