کد خبر: 331102 A

در تهران رخ داد؛

راننده تاورکرین، که صبح امروز در یک پروژه ساختمانی مشغول کار بود از حادثه سقوط این جرثقیل ساختمانی از ارتفاع ۳۵ متری جان سالم بدر برد.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا، صبح امروز (۲۸ آذر) در ساعت ۹: ۴۴ دقیقه در پی تماس کارگران حاضر در صحنه با سامانه ۱۲۵، آتش نشانان ایستگاه ۲۷ و گروه امداد و نجات ۸ سازمان آتش نشانی تهران به محل حادثه واقع در خیابان ۳۵ متری گلستان، خیابان سوسن آبادی اعزام شدند.

مدیر منطقه یک آتش نشانی تهران درباره وقوع این حادثه گفت: محل حادثه یک ساختمان ۹ طبقه درحال ساخت در یک پروژه بزرگ ساختمانی است که راننده جوان (جرثقیل ثابت ساختمانی) به همراه کابین تاورکرین از ارتفاع ۳۵ متری به پائین سقوط کرد و از چند قسمت بدن دچار جراحت شدید و شکستگی شد.

سعید علیزاده گفت: بر اثر وقوع این حادثه ،اپراتور  تاورکرین که در داخل اتاقک آن در ارتفاع ۳۵ متری سرگرم کار بود، به همراه این جرثقیل به پایین سقوط کرد و درمیان آهن پاره‌های اتاقک و بلوک‌های سیمانی گرفتار شد.

مدیر آتش نشانی در مورد عملیات آتش نشانان اظهار داشت: نجاتگران آتش نشانی با استفاده از تجهیزات مخصوص و برش بدنه اتاقک فلزی، این راننده ۳۵ ساله را که به سختی مجروح شده بود خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

وی خاطرنشان کرد: این راننده جرثقیل به رغم سقوط از ارتفاع ۳۵ متری به طرز معجزه آسایی از این حادثه جان سالم بدر برد ولی به خاطر مصدومیت و شکستگی اعضای بدن بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

گفتنی است؛ این عملیات سرانجام در ساعت ۱۱ صبح امروز به پایان رسید.

حوادث کار کارگران تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر