کد خبر: 327831 A

در فاز یک منطقه عسلویه اتفاق افتاد؛

منابع خبری ایلنا در منطقه عسلویه از کشته شدن یکی از کارگران شاغل در فاز یک این منطقه ویژه توسط همکارش خبر می‌دهند.

براساس اطلاعاتی که به واسطه فعالان صنفی کارگری ایلنا بدست آمده است، روز جمعه سیزدهم آذرماه سال جاری آقای «داریوش چایچی» از کارگران قسمت انبار شرکت آریا ساسول بر اثر خفگی و شکستگی گردن در محل کار خود فوت می‌کند.

 

از قرار معلوم پس از بازبینی تصاویر دوبین‌های نصب شده در محل حادثه نشان می‌دهد که مرگ مرحوم چایچی هنگام گفتگو با یکی از همکارانش اتفاق افتاده است.

از قرار معلوم فردی که اکنون از او به عنوان متهم احتمالی مرگ آقای چایچی یاد می‌شود دچار مشکلات روحی- روانی است.

اگرچه تلاش خبرنگار ایلنا برای تماس با مسئولان شرکت آریاساسول و گفتگو در مورد حادثه مورد نظر بی‌نتیجه بوده است اما ظاهرا تحقیقات در مورد چرایی وقوع این ماجرا ادامه دارد.

در عین حال منابع ایلنا با یادآوری اینکه همین چند سال پیش مشابه چنین حادثه‌ای برای یکی دیگر از کارگران شاغل در این منطقه عملیاتی اتفاق افتاده است، ادامه می‌دهند این احتمال وجود دارد که ممکن است شرایط کاری عموم کارگران شاغل در منطقه عسلویه در بروز چنین اتفاقاتی موثر بوده باشد.

به‌گفته این منابع صرف نظر از اینکه مرحوم چایچی و همکارش در استخدام کدام شرکت مستقر در منطقه ویژه عسلویه هستند، مطابق مقررات قانونی و عرفی رایج در منطقه عسلویه عموم کارگران شاغل در این منطقه از طریق انعقاد قراردادهای موقت و پیمانی مشغول کارند.

آن‌ها تاکید دارند این شیوه استخدامی در کنار دیگر دغده‌های صنفی و وضعیت بی‌ثبات اقتصادی باعث می‌شود تا به مرور زمان احتمال ابتلای کارگران به مشکلات روحی و روانی افزایش یابد.

این منابع تأکید کردند: حضور روان‌شناسان صنعتی، برنامه‌های تفریحی و رفاهی، مسابقات ورزشی و... در پتروشیمی‌ها یک امر مهم به‌شمار می‌آید که در برخی از این مناطق ابن حوزه از جمله این شرکت نادیده انگاشته شده و مزید بر علت افزایش فشار روانی بر کارگران است.

 

کارگران مناطق آزاد کارگران نفت، گاز و پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر