کد خبر: 324808 A

در اعتراض به بدحساب کارفرمای پیشین؛

صبح امروز گروهی از کارگران پیمانی مجموعه ورزشی آزادی در اعتراض به آنچه بدحسابی کارفرمای پیشین می‌خوانند مقابل ساختمان اداری ورزشگاه آزادی تهران تجمع کردند.

منابع کارگری ایلنا در مجموعه ورزشی آزادی گزارش دادند، صبح امروز گروهی از کارگران پیمانی مجموعه ورزشی آزادی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود از سوی پیمانکار سابق حدود یک ساعت  کار خود در مجموعه ورزشی آزادی را متوقف کرده و  مقابل ساختمان اداری این مجموعه تجمع کردند.

این کارگران که قبل از مرداد ماه سال جاری بمدت ۵ سال دراستخدام شرکت پیمانکاری «ورزش یاران ایرانیان» مشغول بکار بودند مدعی‌هستند که پیمانکارسابق بدون آنکه مطالبات مزدی حدود ۱۰۰ کارگر را پرداخت کند از مجموعه ورزشگاه آزادی خارج شده است.

بر پایه این اطلاعات کارگران می‌گویند پیمانکار پیشین علاوه بر مطالبات معوقه‌ای که به هر کارگر ۵ تا ۶ میلیون بدهکار است در زمان فعالیت در مجموعه آزادی سایر مزایای قانونی کار را در ارتباط با کارگران در نظر نمی‌گرفت ورعایت نمی‌کرد.

به گفته یکی از کارگران معترض به غیر از این پیمانکار سابق بابت بخشی از حق بیمه‌ ماه‌های پیشین  مبالغی را از مزدشان کسر اما آنرا به سازمان تامین اجتماعی واریز نکرده است.

وی افزود: در ارتباط با این موضع پیشتر او و همکارانش مقابل ساختمان وزارت ورزش وجوانان انجام داده‌اند اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

کارگران تهران کارگران مجموعه ورزشی آزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر