کد خبر: 317874 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی؛

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از حادثه سقوط جرثقیل در اتوبان نیایش تهران خبر داد.

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با حادثه سقوط جرثقیل که صبح امروز رخ داد گفت: در ساعت ۴۱: ۸دقیقه صبح امروز (شنبه ۹ آبانماه) حادثه یک دستگاه جرثقیل تاورکرین در بزرگراه نیایش نزدیک به اتوبان شهید ستاری گزارش می‌شود که بلافاصله دو ایستگاه با تجهیزات کامل به محل اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: محل حادثه یک پروژه ساختمانی بزرگ بوده است که دو دستگاه پاورکرین جرثقیل در آن وجود داشت که یکی از آن‌ها به هنگام بلند کردن یک بار به یکباره قسمت بالایی آن و تمامی متعلقات به همراه اتاق اپراتوری شکسته می‌شود و از ارتفاع حدود ۲۵ تا ۳۰ متر به پایین یعنی در داخل خود پروژه کارگاهی سقوط می‌کند و مشکلی را برای معابر اطراف ایجاد نمی‌کند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی افزود: اپراتور که یک مرد ۳۵ بوده است در داخل اتاقک کاملا محبوس می‌شود و تمام اتاق نیز ویران شده بود آتش‌نشانان با تجهیزات خود موفق می‌شوند اتاقک را برش داده و او را خارج می‌کنند و تحویل اورژانس می‌دهند.

ملکی گفت: اما مشخص می‌شود این فرد در‌‌ همان ثانیه‌های اولیه به دلیل شدت جراحات فوت کرده است. پس از آن محل تحویل عوامل انتظامی و مالکان شده و آتش‌نشانان عملیات را در ساعت ۲۳: ۹دقیقه پایان می‌دهند.

حوادث کار کارگران تهران
نرم افزار موبایل ایلنا