کد خبر: 313184 A

در دو حادثه جداگانه سقوط از ارتفاع ،دو کارگر ساختمانی روز دوشنبه (20 مهرماه)در تهران منجر به کشته و زخمی شدن این کارگران شد.

آتش‌نشانان مرد جوانی را از اعماق چاه نجات دادند، مرد جوانی را که به اعماق چاهی به عمق ۲۰ متر در بزرگراه آیت ا... سعیدی سقوط کرده بود، نجات دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری ۱۲۵، درپی تماس شهروندان با این سامانه ۱۲۵ بر سقوط مردی به داخل چاه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله ساعت ۳۹: ۱۴ روز گذشته (دوشنبه ۲۰ مهرماه) آتش نشانان ایستگاه ۶۵ و گروه امداد و نجات ۳۸ را به جنوب به شمال بزرگراه آیت ا... سعیدی، قبل از بازار مبل اعزام نمود.

 «حسین حسین بیگی» معاون منطقه ۴ عملیات که در محل حادثه حضور داشت گفت: در محل حادثه یک گاراژ ۲۰ متری مشاهده شد که چاهی به عمق ۲۰ متر در این گاراژ وجود داشت.

وی افزود: به گفته شاهدان، یکی از کارگران در هنگام کار ناگهان به داخل چاه سقوط کرده بود که آتش نشانان بی‌درنگ محل حادثه را ایمن سازی کردند و با استفاده از تجهیزات ویژه نجات و با دقت و احتیاط کامل این مرد ۳۴ ساله را به سلامت از چاه خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

در حادثه دوم کارگر جوانی ازطبقه۲۰ آسانسور ساختمانی سقوط کرد،کارگر۲۴ساله‌ای از بالا‌ترین طبقه یک ساختمان ۱۶ طبقه درحال ساخت به طبقه منفی چهار سقوط کرد.

به گزارش پایگاه خبری آتش نشانی تهران، این حادثه که در داخل چاهک آسانسور اتفاق افتاد، این کارگر جوان به علت شدت صدمات وارده در دم جان سپرد.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ساعت ۵۰: ۱۵ دقیقه دیروز (۲۰ مهرماه) با دریافت خبر وقوع این حادثه آتش‌نشانان ایستگاه ۶۸ و گروه نجات ۸ را به محل حادثه در اتوبان همت غرب اعزام کرد.

رییس ایستگاه ۱۱۴ آتش نشانی که در محل حادثه حضور داشت، گفت: این کارگر در طبقه شانزدهم ساختمان در داخل چاهک آسانسور مشغول کار بود که ناگهان به پائین و تا طبقه منفی چهارسقوط کرد.

 «بهروز رضایی» افزود: آتش نشانان در ابتدا برای جلوگیری از خطر افتادن دو شاخه تیرآهن از طبقه ۱۶ بر روی امدادگران که پس از این حادثه به حالت معلق درآمده بود، اقدام به ایمن سازی کردند و سپس عملیات خود را برای بیرون آوردن کارگر از انتهای چاهک آسانسور آغاز کردند.

وی با اشاره به معاینه این کارگر توسط عوامل اورژانس و تائید فوت او، ادامه داد: نیروهای آتش نشانی پیکر متوفی را از انتهای چاهک آسانسور به طبقه همکف ساختمان منتقل کرده و جهت انجام اقدامات قانونی و بررسی علت بروز این حادثه تحویل نیروی انتظامی دادند.

حوادث کار سقوط از ارتفاع
نرم افزار موبایل ایلنا