کد خبر: 1186103 A

رئیس امور حقوقی و مجلس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی این سازمان، خواستار رسیدگی به درخواستِ کانون بازنشستگان کلانشهر اصفهان شد که پیشتر در قالب نامه‌‌ای به مجلس ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، توحید شیرزاد حاجی‌بابا، رئیس امور حقوقی و مجلس سازمان برنامه و بودجه، در نامه‌ای به عوض‌پور، رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی این سازمان، خواستار رسیدگی به درخواستِ کانون بازنشستگان کلانشهر اصفهان شد. 

این درخواست از سوی مقتدایی، نماینده اصفهان در مجلس به امور حقوقی و مجلس سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده شده است. 

در این نامه که نسخه‌ای از آن به دست خبرگزاری ایلنا رسیده است، تصویب لایحه دائمی شدن همسان‌سازی، تکمیل فرانید متناسب‌سازی انجام شده در سال ۹۹، اجرای صحیح ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، الزام سازمان تامین اجتماعی به اجرای قانون الزام درمان، صیانت از اموال بیمه‌شدگان و بازنشستگان در بانک رفاه کارگران، ساخت و تجهیز بیمارستان میلاد و رفع تبعیض بین بازنشستگان صندوق‌ها به عنوان درخواست به اطلاع نفرات یاد شده رسیده است. 

کانون بازنشستگان کلانشهر اصفهان، در بخشی از نامه‌ خود به مجلس شورای اسلامی، عدم تصویب لایحه دائمی شدن همسان‌سازی را نشانگر تبعیض و بی‌عدالتی دانسته است. این کانون با اشاره به اجرای ۷۵ درصد متناسب‌سازی خواهان تکمیل ۲۵ درصد باقی مانده شده است.

کانون بازنشستگان کلانشهر اصفهان یادآور شد: با توجه به تورم موجود تهیه و تامین مایحتاج اولیه زندگی برای بازنشستگان بسیار سخت و تقریبا غیرممکن شده است. 

در بخش دیگری از نامه کانون آمدهاست: اعمال افزایش حقوق پلکانی برخلاف ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و روش بسیار غیر کارشناسی و غیر قابل پذیرش است که منجر به عقب ماندگی حقوق و مزایای بازنشستگان از نرخ واقعی تورم و کوچکتر شدن آن شده است. بر اساس این درخواست هر روشی به غیر از اعمال افزایش مستمری بر اساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی موجب بروز ظلم و بی‌عدالتی و تعدی به حقوق حقه و شرعی بازنشستگان از کارافتادگان و و مستمری‌بگیران شده است. 

درخواست کانون بازنشستگان کلانشهر اصفهان این است که این روش نسنجیده موجب تضییع حقوق بازنشستگان زیادی شده و باید بدون هیچ قید و شرطی ماده ۹۶ به تمام سطوح مستمری‌بگیری تسری یابد.

عوض پور

انتهای پیام/
سازمان برنامه و بودجه بازنشستگان تامین اجتماعی همسان سازی مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ماده 96 قانون تامین اجتماعی کانون بازنشستگان تامین اجتماعی کلانشهر اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر