کد خبر: 1186023 A

کارگران خدماتی شهرداری یاسوج که تحت نظارت یک شرکت پیمانکاری فعالیت دارند، از افزایش معوقات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کردند.

کارگران شهرداری یاسوج واقع در استان کهکیلویه و بویراحمد در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: پنج ماه معوقات مزدی سال جاری طلبکاریم و با اتمام دی ماه؛ این معوقات وارد شش ماه شده است.

این کارگران با بیان اینکه در ادامه بی‌توجهی کارفرما به پرداخت مطالبات‌مان، صبح امروزشنبه (۲ بهمن ماه) تعدادی از همکارانمان در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند، گفتند: در شرایط فعلی که در آستانه سال نو قرار داریم، نگران افزایش مطالبات و تامین مخارج زندگی هستیم.

کارگران با بیان اینکه، پیمانکار باید طبق قرارداد توانایی مالی پرداخت حداقل دو تا سه ماه حقوق کارگران زیرمجموعه خود را داشته باشد اما حتی قادر به پرداخت  یک ماه حقوق ما کارگران نیست، افزودند: علاوه بر حقوق معوقه، چند سال عیدی و سنوات کارگران به تاخیر افتاده است.

این کارگران با بیان اینکه به حال کارگران شهرداری یاسوج در این شرایط بی‌پولی دل نمی‌سوزانند، در ادامه تصریح کردند: چندین ماه است شهرداری وعده پرداخت حقوق می‌دهد. در طول چند سال گذشته روند پرداخت حقوق کارگران با تاخیر انجام می‌شود و هیچ تغییری نکرده است.

آن‌ها افزودند: تا روزی که واریزی‌ها انجام نشود، نمی‌توانیم به قول و وعده‌ها دلخوش باشیم. از بس وعده بی‌نتیجه شنیده‌ایم دیگر اعتماد نداریم. وضعیت معیشتی‌مان خوب نیست و امیدواریم مسئولان کاری برای ما انجام دهند.

انتهای پیام/
کارگران شهرداری یاسوج 5 ماه حقوق معوقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر