کد خبر: 1182918 A

کارگران عسلویه:

کارگران عسلویه از معطلی بسیار در تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت انتقاد کردند.

جمعی از کارگران عسلویه و کنگان در تماس با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه «انتظار داریم از ابتدای سال بعد بساط شرکت‌های پیمانکاری کامل برچیده شود» از معطلی بسیار در تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت انتقاد کردند.

این کارگران می‌گویند: نزدیک دو هفته از تصویب اولیه‌ی طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس گذشته است، قرار بود نمایندگان پنجاه امضا جمع کنند تا طرح مورد نظر با دوفوریت به صحن علنی مجلس برود اما هیچ خبری نشده است؛ چرا این امضاها جمع‌آوری نمی‌شود؟

این کارگران از اظهارات اخیر مسئولان سازمان امور استخدامی ابراز نگرانی کردند؛ از قرار مسئولان این سازمان در سوگیری‌های جدید خود بر «عدالت در پردخت‌ها» به عنوان یک آلترناتیو برای «حذف پیمانکاران» تاکید دارند.

رامین اناری (نماینده کارگران قراردادی و شرکتی کشور) در این رابطه با بیان اینکه تبلیغات برای عدالت در پرداخت‌ها می‌تواند به معنای سنگ‌اندازی در مسیر تصویب طرح ساماندهی باشد؛ می‌گوید: ما به کمتر از تصویب طرح و بریدن دست‌های واسطه‌ها و پیمانکارها راضی نمی‌شویم؛ از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس که تا امروز ایستادگی کرده‌اند، توقع داریم بازهم مقابل این تبلیغات سوء بایستند و هرچه زودتر با جمع‌آوری امضا طرح را به صحن علنی بیاورند.

به گفته این فعال کارگری، مخالفانِ حذف پیمانکاران تمام ارتباطات و لابی‌های خود را به کار گرفته‌اند و می‌خواهند با تمام توان مقابل تصویب طرح بایستند؛ نمایندگان مجلس نباید جامعه‌ی هدف میلیونی طرح را ناامید کنند و نباید بگذارند سودجویان به هدف خود برسند. 

انتهای پیام/
طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر