کد خبر: 1182015 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

دبیر انجمن صنفی مخابرات گیلان گفت: حقوق نیروها با توجه به رده‌ی شغلیِ آنها بسیار پایین است. ما تا آخر دی به شرکت فرصت می‌دهیم طرح طبقه بندی مشاغل را اجرایی و مابه‌التفاوت حقوق کارگران را پرداخت کند در غیر اینصورت 640نفر از نیروها به اداره کار شکایت می‌کنند.

محمد نیک‌فهم (دبیر انجمن صنفی مخابرات منطقه گیلان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، از مشکلات نیروهای شرکتی مخابرات این استان و احتمال شکایت ۶۴۰ نفر از این نیروها از شرکت پیمانکاری شسکام ظرف ده روز آینده خبر داد. 

به گفته‌ی دبیر انجمن صنفی مخابرات گیلان؛ نیروهای مخابرات از تیرماه پیگیر وضعیت قرادادهای خود هستند. 

نیک‌فهم بیان کرد: انجمن صنفی شرکت مخابرات از تیرماه تاسیس شد و این انجمن از آن زمان برای حل مشکل قراردادها و اجرای طرح طبقه‌بندی، مذاکرات بسیاری با اداره‌ی کار این استان، استانداری، فرمانداری و اداره بازرسی کل استان گیلان انجام داده است. 

وی گفت: در حالیکه پیمانِ شرکت پیمانکار با مخابرات یک‌ساله است اما قراداد نیروها با این شرکت معمولا زیر یک‌ساله و گاهی حتی ۷۵روزه و دوماهه تنظیم می‌شود. 

دبیر انجمن صنفی مخابرات گیلان گفت: تاکید نیروهای مخابرات بیشتر بر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است. سالهاست که شرکت برای نیروها رده‌های پایین و شغل‌های غیرمرتبط رد کرده تا حقوق پایینی به آن‌ها تعلق بگیرد. 

به گفته‌ی او؛ علاوه بر طرح طبقه‌بندی، مزایای شغلی شامل حق لباس و حق شیفت و تعطیل کاری هم تاکنون به این نیروها تعلق نگرفته است. 

نیک‌فهم گفت: ما دو جلسه‌ی مهم با مسئولان اداره کار و مخابرات به صورت مشترک داشتیم و آن‌ها در این جلسات مشکلِ قراردادها را پذیرفتند و همچنین قرار شد به زودی اقدام به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل کنند و هر زمان که طرح اجرا شد مابه‌التفاوت معوقه‌ی کارگران را از تیرماه بپردازند. بعد از آن جلسه کارگران که پیشتر از امضای قرارداد خودداری کرده بودند حاضر به امضای قرارداد شدند. 

وی بیان کرد: متاسفانه شرکت تاکنون اقدام خاصی در این زمینه انجام نداده و تا امروز هیچ تفاوتی در عملکرد پیمانکار صورت نگرفته است. آن‌ها دائم مشکلات مالی را بهانه می‌کنند و می‌گویند شرکت مخابرات هنوز به انجام طرح طبقه‌بندی رضایت نداده است. در صورتی که مخابرات اول، به عنوان پیمانکارِ دیگر مخابرات، طرح نیم‌بندی را اجرایی و به حقوق نیروهای خود مبلغی اضافه کرده، شرکت شسکام همان را نیز عملی نکرده است. 

دبیر انجمن صنفی مخابرات گیلان در پایان تاکید کرد: حقوق نیروها با توجه به رده‌ی شغلیِ آن‌ها بسیار پایین است. ما تا آخر دی به شرکت فرصت می‌دهیم طرح طبقه‌بندی مشاغل را اجرایی و مابه‌التفاوت حقوق کارگران را پرداخت کند در غیر اینصورت ۶۴۰نفر از نیروها به اداره کار شکایت می‌کنند و شکایت این تعداد نیروها هم برای شرکت و هم اداره کار مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

انتهای پیام/
طرح طبقه بندی مشاغل نیروهای شرکتی مخابرات شرکت شسکام مخابرات گیلان اعتراض نیروهای مخابرات طبقه بندی مشاغل نیروهای مخابرات اداره کار مخابرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر