کد خبر: 1176819 A

کارگران پیمانکاری نیروگاه گازی خلیج فارس از وعده مسئولان برای رسیدگی به مشکلات خود خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران «شرکت نگهداشت کاران» پیمانکار نیروگاه گازی خلیج فارس که در منطقه قلعه قاضی بندرعباس تحت مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) فعالیت دارند، دست از اعتراض کشیدند و به محل اشتغال خود بازگشتند.

کارگران گفتند: در آخرین روز تجمع، مدیرکل روابط کار وزارت کار با دستور وزیر کار به جمع کارگران آمد و با گوش دادن به مشکلات آنها و برگزاری یک جلسه، وعده پیگیری مطالباتمان را داد.

این کارگران ادامه دادند: کورش یزدان (مدیرکل روابط کار وزارت کار) با همراهی مدیرکل کار استان هرمزگان، مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس و جمعی از کارگران شرکت نگهداشت‌کاران، در این جلسه حضور داشتند.

آن‌ها افزودند: مهمترین مشکل کارگران ترمیم حقوق متناسب با تورم و هزینه زندگی، پرداخت نشدن برخی پاداش‌ها به همراه مزایای انگیزشی و رفاهی و حذف یک بند از قرارداد کاری کارگران از زمان واگذاری سهام شرکت در سال ۹۹ به تامین اجتماعی است که در این جلسه قرار شد که این مطالبه از ابتدای سال ۱۴۰۰ برای کارگران پرداخت شود.

این کارگران گفتند: بخش دیگری از مشکلات کارگران این واحد نیروگاهی مطابق با قانون کار بر الزام به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای یکسان‌سازی و ترمیم حقوق است که در این خصوص نیز شرکت پیمانکار موظف شد این بند از قانون کار را برای همه کارگران پیمانکاری نیروگاه خلیج فارس اجرایی کند.

به گفته آن‌ها، همچنین کارفرما موظف شده بعد از برگزاری این جلسه، مصوبات اجرا شده را به اطلاع وزارت کار برساند.

انتهای پیام/
طرح طبقه بندی مشاغل پایان اعتراض کارگران پیمانکاری نیروگاه گازی خلیج فارس مدیر کل روابط کار وزیر کار مزایای انگیزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر