کد خبر: 1161017 A

ابراهیم عساکره کارگر پروژه‌‌ای مجموعه پتروشیمی امام خمینی (ره) گفت که پیشتر بیکار شده بود و در دیدار با رئیس مجلس از وی قول گرفته بود که مشکل بیکاری‌اش را حل کند، اما همچنان بلاتکلیف است و مدیران این مجموعه پاسخگوی او نبوده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ مدتی پیش ابراهیم عساکره در دیدار با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرده بود: ما سه برادریم، هر سه بیکاریم. من اشتباه کردم ازدواج کردم. نان ندارم بخورم. کمیته امداد ماهی ۲۰۰ هزار تومان به من می‌دهد. 

پس از اینکه عساکره پس از سال‌ها کار در مجموعه پتروشیمی بیکار و دیگر برای او کاری تعریف نشد، به گفته او وعده بازگشت به کار از سوی قالیباف داده شد. 

ویدئویی از ابراهیم عساکره منتشر شده که او را در حال اتمام حجت با رئیس مجلس نشان می‌دهد. در ویدئویی دیگر او تکرار می‌کند که به پتروشیمی بندر امام رفتم، به هلدینگ خلیج فارس ریاست جمهوری و… مراجعه کرده‌ام اما هیچ کس برای من کاری انجام نداد. 

او در این ویدئو قالیباف را خطاب قرار می‌دهد: تو به من قول دادی. به شهدای انقلاب کاری کن که من به سر کار برگردم. زن و بچه دارم نمی‌خواهم خلاف کنم. می‌خواهم کار کنم. 

عساکره در حال حاضر به گفته‌ی خود با کمک ناچیز کمیته امداد زندگی می‌کند و زندگی نامناسبی دارد. 

او پیشتر در نامه‌ای به رئیس مجلس نوشت که زندگی فلاکت بار و سختی را می‌گذارند و مسئولان استان هم برای حل مشکل اشتغال وی کاری را انجام نداده‌اند. 

عساکره چند سالی با پیمانکاران این مجموعه طرف قرارداد بود اما از آنجا که به صورت پروژه‌ای اشتغال داشت، باید مجدد زمینه بازگشت به کار او در زمینه‌ای که پیمانکار یا شرکت به آن نیاز داشت، فراهم می‌شد. 

از آنجا که پتروشیمی بندر امام متعلق به «هلدینگ خلیج فارس» یا همان «شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس» است، عساکره مقابل این شرکت هم حاضر شد تا استخدام مجدد خود را پیگیری کند اما پاسخی دریافت نکرده است. 

وی در حال حاضر به همراه و فرزندان خود در خانه‌ای محقر زندگی می‌کند و از امکانات اولیه زندگی هم محروم است.

خانه 1

انتهای پیام/
بیکاری کارگران پروژه‌ای پتروشیمی بندر امام خمینی ابراهیم عساکره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر