کد خبر: 1161014 A

یکی از پیمانکاران پیشین راه‌آهن جنوب شرق بابت بخشی از معوقات مزدی حدود ۳۰۰ نفر از کارگران نگهداری از خطوط بدهکار است و هنور پرداختی به آن‌ها صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن جنوب و شرق در تماس با خبرنگار ایلنا، گفتند که حدود چهار سال (تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰) تحت مسئولیت یکی از شرکت‌های پیمانکاری در ناحیه ریلی جنوب شرق مشغول به کار بوده‌اند اما از زمان خاتمه قرارداد خود با پیمانکار مذکور، هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه خود را از او دریافت کنند.

به ادعای این کارگران، کارگران پیمانکاری در طول زمان حدود چهارساله‌ای که زیر نظر پیمانکار مذکور مشغول فعالیت بودند برخی مزایای مزدی همانند حق سنوات، اضافه کاری و عیدی را هنوز دریافت نکرده‌اند.

بر اساس اظهارات کارگران، پیمانکار پیشین به هر کارگر خطوط ابنیه فنی جنوب شرق به صورت میانگین حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیون تومان بدهی دارد.

طبق اظهارات کارگران، طبق قانون شرکت راه آهن نباید بدون پرداخت طلب کارگران با پیمانکار قبلی (ریل صنعت کاران) که هم اکنون از مجموعه خارج شده، تسویه حساب می کرد و همزمان نبایدقرارداد کار جدیدی را در بخش نگهداری با کارفرمای جدید (تراورس) منعقد می کرد چرا که این شرکت نیز که اخیرا عنوان دولتی به خود گرفته همه مطالبات کارگران را به صورت قانونی پرداخت نمی‌کند ووضعیت ما کارگران به نسبت گذشته بدتر شده است.

کارگران پیمانکاری خطوط ابنیه فنی جنوب شرق درباره پیگیری معوقات خود گفتند: چندین ماه است پیگیر مطالبات معوقه خود هستیم اما نه پیمانکار و نه مدیران شرکت راه‌آهن به عنوان کارفرمای اصلی مسئولیت پرداخت مطالبات کارگران را برعهده نمی‌گیرند.

کارگران پیمانی ابنیه فنی راه آهن جنوب شرق که در محور ریلی زاهدان به کرمان مشغول کارند، گفتند: خواستار دریافت مطالبات معوقه هستیم اما مسئولان شرکت راه‌آهن با وجود خروج پیمانکار پیشین به عنوان کارفرمای اصلی، مسئولیت پرداخت مطالبات کارگران را برعهده نمی‌گیرند و به همین دلیل ما طرح شکایت به اداره کار بردیم و در حال منتظر پاسخ هستیم.

به گفته کارگران، طی چند سال گذشته کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق تحت مسئولیت چندین شرکت پیمانکاری فعالیت می‌کرده‌اند و بخشی از مطالبات این کارگران در زمان هر یک از این پیمانکاران پرداخت نشده است.

انتهای پیام/
تراورس کارگران جنوب شرق ریل صنعت کاران طلب مزدی کارگران نگهداری خطوط راه آهن زاهدان به کرمان راه اهن جنوب شرق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر