کد خبر: 1156991 A

سالروز تصویب قانون کار در همدان با حضور برخی مسئولان استانی، تشکل‌های کارگری و کارگران واحد‌های تولیدی و صنعتی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان با اشاره به برگزاری سالروز تصویب قانون کار در همدان گفت: حالی ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مصادف با ۲۹ آبان ماه گردهمایی در سالن اجتماعات اتاق تعاون همدان برگزار خواهد شد. در این روز از قانون کار و سایر مطالبانی که سالهاست منفول مانده، حمایت می‌کنیم.

چنگیز اصلانی از  قانون کار به عنوان دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی برای کارگران یاد کرد و گفت: در سالروز تصویب قانون کار درباره موضوعاتی همانند  تامین امنیت شغلی، تامین معیشت با پرداخت دستمزد با نرخ واقعی تورم و همچنین موضوضات روز دیگری همانند واگذاری بانک رفاه، حمایت نشدن تشکلات کارگری، مطرح کردن موانع تولید و سایر موضوعات دیگر  بحث و سخنرانی می شود.

به گفته وی؛ تصویب قانون کار جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین و موثرترین قوانین عادی کشور بوده که در جهت تعیین، تامین و تضمین حقوق، حدود و امتیازات و متقابلا وظایف و تکالیف، (نیروی کار) و در راستای تحقق اهداف بلند نهضت و نظام مقدس اسلامی تدوین و تصویب شده است.

وی از قانون کار به عنوان قانون جامعی نام برد که بسیاری از مسائل مربوط به کارگران در آن لحاظ شد و ادامه داد: این قانون حمایت کننده و احقاق کننده حقوق قشر کارگر است.

انتهای پیام/
همدان سالروز تصویب قانون کار چنگیز اصلانی 29 آبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر