کد خبر: 1153605 A

ایثارگران شرکتی راه‌آهن برای تبدیل وضعیت خود همچنان بلاتکلیف و سردرگم هستند.

برخی کارگران ایثارگر شرکت راه‌آهن در تماس با خبرنگار ایلنا، از تعلل شرکت راه آهن برای اجرای مصوبه تبدیل وضعیت استخدامی کارگران ایثارگر راه آهن و خانواده‌هایشان انتقاد کردند.

کارگران شرکتی راه آهن گفتند: تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در نهادهای دولتی و عمومی، نص صریح قانون است که متاسفانه مدیران و پیمانکاران شرکت راه آهن مانع اجرای قانون مذکور شده‌ و عملا هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند.

طبق اظهارات آن‌ها؛ براساس بند (د) تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰، همه ایثارگران نهادها از جمله راه آهن باید تا قبل از پایان سال، تبدیل وضیت شده و رسمی شوند.

کارگران شرکتی ایثارگر با انتقاد از ادامه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود گفتند: چرا راه آهن و سایر شرکت‌های اقماری آن به قوانین مصوب مجلس تمکین نمی‌کنند؟ مگر ما کارکنان و کارگران ایثارگر راه آهن جزو شهروندان این کشور نیستیم؛ آیا نباید قوانین مصوب شامل حال ما نیز بشود؟ ما خواستار اجرای هرچه سریعتر این قانون در راه آهن هستیم.

به گفته‌ی ایثارگران راه آهن، در برخی مواقع نص صریح قانون از سوی برخی مسئولان زیر سوال برده می‌شود و سلیقه‌ای عمل می‌کنند، در مورد تبدیل وضعیت ایثارگران، راه آهن نباید بین کارگران خط و سایر کارگران شاغل در راه آهن فرق قائل شود در غیر اینصورت چاره‌ای جز شکایت به دیوان عدالت اداری  برایمان باقی نمی‌ماند.

کارگران با بیان اینکه برخی مسئولان راه آهن در پاسخ به برخی از ما کارگران ایثارگر شرکتی می‌گویند شرایط تبدیل وضعیت با این قانون را ندارید و به برخی دیگر می‌گویند دارید، در خاتمه افزودند: جدا کردن افرادی که همه ایثارگرند برای تبدیل وضعیت درست نیست. مگر زمان جنگ تحمیلی، مسئولان بین رزمنده‌ها فرق قائل می‌شدند که امروز شما بین آن‌ها فرق قائل می‌شوید.

انتهای پیام/
تبدیل وضعیت کارگران ایثار گر راه آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر