کد خبر: 1152946 A

مرکز محاسبات اعلام کرد؛

تا پایان مرداد سالجاری دومیلیون و ۲۸۵ هزار و ۳۰۹ نفر بازنشسته از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند که در مقایسه با تعداد بازنشستگان در مرداد سال ۱۳۹۹ افزایش ۸ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، طبق اعلام مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات این سازمان در مرداد ۱۳۹۹ تعداد بازنشستگان این سازمان ۲ میلیون و۱۱۴ هزار و ۳۷۸ نفر بوده است. 

همچنین ۱۴۱ هزار و ۲۶ نفر از کارافتاده و ۹۸۵ هزار و ۹۲۴ مورد پرونده‌های فوت جزو پرونده‌های مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در مرداد سال جاری است که در مجموع پرونده‌های مستمری در همین مدت به ۳ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۹۶۰ نفر می‌رسد. 

طبق بررسی‌های مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی در خصوص تعداد برقراری‌های بازنشستگی در پنج ماه منتهی به مرداد سال جاری، در فروردین امسال ۱۶ هزار و۳۳۸ نفر بازنشسته شدند و در اردیبهشت ۲۳ هزار و ۴۴۹ نفر به بازنشستگان این سازمان افزوده شدند و در خرداد ۱۷ هزار و ۱۷۰، در تیر ۱۶ هزار و۲۷۲ مورد و در مرداد ۱۲ هزار و۴۲۵ مورد حکم بازنشستگی صادر شده است. 

از مجموع پرونده‌های مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در پایان مرداد ۵۲ درصد مربوط به بازنشستگان، ۴۴ درصد متعلق به بازماندگان و ۳ درصد مربوط به از کارافتادگان هستند. 

در میان ادارات کل تامین اجتماعی کشور، ادارات کل اصفهان، شرق تهران، غرب تهران، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، آذربایجان شرقی، مازندان، شهرستان‌های تهران، البرز، گیلان، کرمان و مرکزی بیشترین تعداد بازنشسته تحت پوشش را در مرداد سال جاری داشتند.

انتهای پیام/
تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی مستمری مستمری بگیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر