کد خبر: 1143945 A

رئیس کانون کارگران و استادکاران ساختمانی گیلان از تشکیل کارگروه نظارتی حوزه کاهش سوانح کار در امور ساخت و ساز در دادگستری استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی خجسته (رئیس کانون کارگران و استادکاران ساختمانی گیلان) گفت: به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان کارگروه نظارتی حوزه کاهش سوانح کار در امور ساخت و ساز در دادگستری استان تشکیل شد.

او افزود: با جدیت و پیگیری جناب «جان احمد آقایی» جانشین رئیس کل دادگستری استان در ستاد اقتصاد مقاومتی و معاون قضایی و اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان و «حجت‌الاسلام حسین‌پور،» مدیر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و تشکیل نشست‌های تخصصی جهت حفظ و سیانت از نیروی کار انسانی در حوزه ساختمانی کار گروه فوق تشکیل شد و با دریافت نظرات کارشناسانه در این حوزه شیوه نامه‌ای تدوین گردید که درآن شرح وظایف ادارات، سازمانها و نهادهای مختلف درگیر این حوزه آمده است تا نسبت به کاهش حوادث ناشی از کار در امور ساخت و ساز اقدام شود.

خجسته افزود: احکام اعضای این کارگروه توسط آقای آقایی صادر شده و عملا این کارگروه کار خود را با قرار دادن شهر بندری انزلی به عنوان پایلوت طرح آغاز نموده و شهر به شهر در استان با همکاری دادستانی‌های هر شهر این طرح اجرائی خواهد شد.

عضو هیات مدیره کانون کارگران و استادکاران ساختمانی کشوردر ادامه افزود: باتوجه به رشد تقریبی (۴۰ درصدی) حوادث ناشی کار در استان و تبعات آن برای جامعه، اهمیت ایجاد این کارگروه را بیش از پیش مشخص می‌کند و دغدغه چندین‌ساله و مطالبه به حق جامعه را محقق نمود.

خجسته عنوان داشت: کارگروه نظارتی بر سه رکن مهم آموزش فرهنگ سازی، نظارت و بازرسی و برخورد منطبق با قانون استوار گردیده و بدوا با آموزش افراد ذی سمت در صنعت ساخت و ساز اعم از سازندگان حقیقی و حقوقی، کارگران و استادکاران ساختمانی و مهندسین ناظر و مجری و در ادامه با بازرسی و نظارت مستمر از کارگاه‌های ساختمانی نسبت به اجرای قانون اهتمام خواهد داشت. این کارگروه تلاش می‌کند در راستای احقاق و اعتلای حقوق عامه گام بردارد.

خجسته در انتها ضمن تشکر مجدد از تمامی اعضا این کارگروه، مراتب تشکر ویژه جامعه کارگران و استادکاران ساختمانی گیلان را از مسئولان دادگستری و پیشگیری از وقوع جرم استان گیلان اعلام داشت و ابراز امیدواری کرد که این طرح حافظ نیروی کار که مولدان صنعت ساخت و ساز کشور هستند شده و در کل کشور اجرائی شود.

انتهای پیام/
کارگران ساختمانی تشکیل کارگروه نظارتی حوزه کاهش سوانح کار در امور ساخت و ساز در د
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر