کد خبر: 1133920 A

نتایج یافته‌های مدیریت آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تامین اجتماعی نشان می‌دهد که درخواست بیمه بیکاری، درخواست تکمیل سوابق، درخواست کفالت فرزندان اناث و چند خدمت دیگر این سازمان به صورت غیرحضوری انجام می‌شوند.

به گزارش ایلنا؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی؛ علاوه بر این خدمات، موارد دیگری چون استعلام وضعیت بیمه شدگان و مستمری بگیران، پرداخت آنلاین حق بیمه، اخذ غیرحضوری اعتراض کارفرما، ابلاغ مفاصا حساب، درخواست پرونده ساختمانی و درخواست در سامانه مکاتبات الکترونیکی وصول حق بیمه به صورت ۱۰۰ درصد غیرحضوری انجام می‌شوند. 

از مدت اجرای طرح ۳۰۷۰ تا پایان خرداد ۱۴۰۰ درخواست برای کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه کفن ودفن و خرید خدمت سربازی نیز بیش از ۸۰ درصد به صورت غیرحضوری انجام می‌شود. از مجموع ۶۱ هزار درخواست کمک هزینه ازدواج ۵۰ هزار و ۴۰۰ مورد طی این مدت الکترونیکی انجام شده است. 

همچنین از مجموع ۲۲ هزار درخواست کمک هزینه کفن و دفن، ۱۸ هزار و ۲۰۰ مورد غیرحضوری درخواست شده است. 

طی مدت مذکور ۸۶ درصد درخواست‌ها برای خرید خدمت سربازی نیز در سامانه خدمات غیرحضوری انجام شده است به طوری که از ۷۱۰ هزار درخواست این خدمت ۶۰۷ هزار و ۶۰۰ مورد بدون مراجعه به شعبه و استفاده از سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی ثبت شده است.

انتهای پیام/
خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر