کد خبر: 1130796 A

یک فعال صنفی عسلویه:

دولتی زاده خواستار لغو عملیات تعمیرات پالایشگاه نهم پارس جنوبی تا پایان واکسیناسیون کامل پرسنل شد.

عباس دولتی زاده (مدیر روابط عمومی انجمن صنفی پالایشگاه نهم پارس جنوبی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با لزوم واکسیناسیون کارگران عسلویه به خصوص کارگران تعمیرات گفت: علیرغم کامل نشدن روند واکسیناسیون بیماری کرونا در منطقه پارس جنوبی، شاهد اجرای عملیات تعمیرات سالانه (اورهال) در پالایشگاه‌های پارس جنوبی هستیم، به طور مثال قرار است در پالایشگاه نهم (فاز۱۲) در چند روز آینده، عملیات تعمیرات اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به سابقه شیوع سریع این بیماری در برنامه تعمیرات پالایشگاههای دیگر در پارس جنوبی برای مثال فاز ۱۳ و ابتلای پنجاه نفر از پرسنل تعمیرات در یک روز، بهداشت مجتمع پارس جنوبی به دلیل جلوگیری از تراکم پرسنل جهت ممانعت از شیوع بیماری، این اختیار را به مدیران جهت چهارده -چهارده بودن پرسنل داده بودند و در اکثر مناطق این موضوع درحال اجرا است.

دولتی زاده یک خواسته را مطرح می‌کند: از مقامات ارشد پارس جنوبی یا مدیریت پالایشگاه نهم درخواست داریم برنامه تعمیرات سالانه را تا پایان واکسیناسیون کامل پرسنل لغو نمایند. قابل ذکر است که شیفت کاری پرسنل از چهارده روز کار و چهارده روز استراحت نیز بابت همین عملیات به چهارده روز کار و هفت روز استراحت تغییر کرده که همین تغییرات می‌تواند عاملی در شیوع بیشتر ویروس منحوس کرونا باشد.

وی هشدار می‌دهد: با توجه به اینکه اکثر نفرات شاغل در پالایشگاه نهم (فاز ۱۲) بومی یا ساکن منطقه هستند، اگر این عملیات تعمیرات بدون وقفه و تعطیلی اجرایی شود، شاهد شیوع بی‌سابقه این بیماری در سطح منطقه خواهیم بود. امکانات منطقه پارس جنوبی کم است و خستگی کادر درمان بوشهر زیاد است، بنابراین انتظار داریم، تعطیلی عملیات تعمیرات تا پایان واکسیناسیون کامل کارگران، جدی گرفته شده و توسط مقامات و مدیران پیگیری شود.

انتهای پیام/
کارگران تعمیرات عسلویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر