کد خبر: 1129095 A

غلامحسین حسینی‌نیا:

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در آیین دهمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی که با محور بررسی چشم‌انداز بخش تعاونی در دولت سیزدهم برگزار شد، اظهار داشت: آموزش برای بروزرسانی تعاونی‌ها یک ضرورت است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، غلامحسین حسینی‌نیا با اشاره به تقارن آغاز بکار دولت سیزدهم با هفته تعاون گفت: این را باید به فال نیک گرفت زیرا دولت تازه مستقر شده است و رویکرد آن تکیه بر توانمندی‌های مردمی و اقتصاد مقاومتی از جمله بخش تعاون برای مقابله با مشکلات است. 

وی با بیان اینکه وقتی تشکل‌ها و تعاونی‌ها پای کار بیایند، دولت هم حمایت و تسهیل‌گری خواهد کرد افزود: راه اندازی طرح مسکن کرامت برای ایجاد یک میلیون مسکن، فرصت مغتنمی برای فعال شدن تعاونی‌های مسکن و یکصد صنعت دیگر است و یک موجی برای ایجاد اشتغال ایجاد خواهد کرد. 

حسینی‌نیا با اشاره به اینکه، اگر یکی از مشکلات امروز کشور، نظام توزیع ناعادلانه کالا و خدمات است، بهترین مکانیزم حل این مشکل تعاونی‌های مصرف به عنوان یک شبکه گسترده و آماده خدمت هستند که می‌تواند بدون واسطه‌گری و دلالی کالا و خدمات را به دست مردم برسانند. 

وی به نقش مهم مرزنشینان در حفظ امنیت کشور اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های کشور مشکل معیشت و اشتغال مرزنشینان است و چنانچه تعاونی‌های مرزنشینان به معنای واقعی پای کار باشند و نماینده جامعه مرزنشین باشند می‌توانند زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی و تامین معیشت مرزنشینان را فراهم نمایند. 

حسینی نیا با بیان اینکه هر مشکلی دولت دارد، راه حل آن تعاونی است گفت: متولیان بخش تعاونی باید از این فرصت استفاده کنند. 

وی با اشاره به اینکه، توجه به آموزش برای بروزرسانی تعاونی‌ها و مدیریت توانمندی که نهاد تعاونی را به عنوان یک بنگاه اقتصادی پیش ببرد یک ضرورت است افزود: به عنوان عضوی از خانواده تعاون، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را با اولویت تعاونی‌ها قرار می‌دهیم. 

علی حسین شهریور (دبیر کل خانه تعاونگران) نیز در آیین دهمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی با تاکید بر اینکه در زمینه ترویج و توسعه مشارکت‌های مردمی، فرهنگ کار جمعی، تقویت سرمایه‌های اجتماعی و روحیه مسئولیت‌پذیری در قالب تشکلهای تعاونی، در سطح جامعه بسیار ضعیف عمل شده است اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت رسانه‌های دیداری و شنیداری، شبکه‌های اجتماعی و تعامل با مراکز آموزشی و علمی از دبستان تا دانشگاه، باید در جامعه یک موج بزرگ در جهت گسترش تعاون ایجاد شود. 

دهمین جشنواره تعالی مدیریت تعاونی توسط خانه تعاونگران، در عصر روز چهارشنبه هفدهم شهریور ماه با حضور فعالان بخش تعاونی و مقامات دولتی از سراسر کشور بصورت آنلاین برگزار شد. در این جشنواره علاوه بر تجلیل از فعالان و پیشکسوتان بخش تعاونی، از مدیران ۲۵ تعاونی و اتحادیه سرآمد در حوزه تعالی سازمانی نیز با اعطای گواهی تعالی تقدیر شد.

انتهای پیام/
تعاونی ها سازمان فنی حرفه ای کشور غلامحسین حسینی نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر