کد خبر: 1124613 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قزوین گفت: ۱۱ کارگاه جدید با هدف توسعه مهارت آفرینی طی ۲ سال گذشته در مراکز آموزش دولتی فنی و حرفه‌ای استان ایجاد شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان قزوین، محسن مددی افزود: در این کارگاه‌ها رشته‌های مختلف کشاورزی، تراشکاری، UPVC، ریخته گری، کیف و کفش و تعمیرات موتورسیکلت از سوی مربیان مجرب فنی و حرفه‌ای به مهارت جویان آموزش داده می‌شود. 

وی اظهارداشت: در مدت یاد شده همچنین ۱۰ آموزشگاه جدید آزاد فنی و حرفه‌ای در استان قزوین راه اندازی شده که در آن‌ها ۶ رشته جدید به مهارت جویان آموزش داده می‌شود. 

وی ادامه داد: سیاست سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کمک به توسعه آموزشگاه‌های آزاد و ایجاد رشته‌های جدید مهارتی مبتنی بر نیاز بازار کار است. 

مددی افزود: در کنار توسعه آموزشگاه‌های آزاد ایجاد مراکز آموزشی جوار کارگاهی با هدف ارایه آموزش‌های مهارتی در محیط واقعی کار نیز با جدیت دنبال می‌شود و به همین ترتیب با رایزنی با فعالان بخش خصوصی و کارآفرینان و صنعتگران به دنبال ایجاد این مراکز در صنایع و کارخانجات قزوین هستم. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین با بیان اینکه تاکنون ۲۲ مرکز آموزش مهارتی جوار کارگاهی در استان راه اندازی شده است، اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده به زودی تعداد این مراکز به ۳۰ مورد افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/
وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر