کد خبر: 1124599 A

کارگران حراست و نگهداری پیمانی خط ۵ قطار شهری تهران، از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند. این کارگران ۴ ماه حقوق معوقه دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران واحد حراست و نگهداری پیمانی خط ۵ قطار شهری تهران، از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گفته این کارگران؛ بیش از صد و پنجاه کارگر در خط متروی ۵ تهران - کرج فعالیت دارند که از این تعداد ۹۰ نفر در واحد انتظامات و ۸۰ نفر هم در بخش نگهداری خط ۵ متروی تهران مشغول به کار هستند اما تاخیر چهار ماه حقوق و چندین ماه حق بیمه، آن‌ها را در شرایط بدی قرار داده است.

به گفته کارگران، عدم پرداخت دستمزد و حق بیمه باعث سلب آرامش آن‌ها شده به نوعی که خجالت‌زده خانواده‌هایشان شده‌اند.

طبق اظهارات یکی از کارگران واحد انتظامات، آن‌ها درحالی مطالبات مربوط به چهار ماه حقوق خود را از کارفرما دریافت نکرده‌اند که اخیر پیمانکار آنها تغییر کرده و مسئولیت مطالبات کارگران را پذیرفته است.

آن‌ها با بیان اینکه کارگران واحد حراست وضعیت مشخصی ندارند، افزودند: طی چند ماه گذشته در پیگیری مطالباتمان تجمعات متعددی را در محدوده محل کارمان برپا کرده‌ایم اما هچنان وضعیت همانند قبل است.

آن‌ها تاکید کردند: خواسته کارگران حراست و نگهداری خط ۵ متروی تهران از پیمانکار این است که هرچه سریعتر نسبت به پرداخت کامل حقوق و بیمه‌ها اقدام کند تا سهم و دین خود را نسبت به این قشر مظلوم و خدمتگزار ادا کرده باشد. هرچند که دریافت حقوق و پرداخت بیمه در زمان مناسب و به موقع خود حق طبیعی کارگران راه‌آهن است.

انتهای پیام/
بیمه شرکت تراورس 4 ماه حقوق معوقه کارگران حراست و نگهداری پیمانی خط ۵ قطار شهری تهران شرکت گار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر