کد خبر: 1123806 A

آبادان شهر کارگرنشینی است که غالب ساکنان آن را کارگرای ارکان ثالث شاغل در پالایشگاه، پتروشیمی و اداره گاز تشکیل می‌دهند. خواسته اصلی همه کارگران ساکن این شهر از رئیس جمهور که اخیرا به خوزستان سفر کرده است، حذف شرکت‌های پیمانکاری برای تامین امنیت شغلی و مزدی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پیمانکاری ارکان ثالث شاغل در پالایشگاه، پتروشیمی و اداره گاز آبادان گفتند: آبادان شهر کارگرنشینی است که خواسته اصلی همه آنها از رئیس جمهور که اخیرا (روز پنجم شهریور) به خوزستان  و شهر اهواز سفر کرده‌ است خروج همه شرکت‌های پیمانکاری و همه دلالان از صنعت نفت و گاز آبادان است.

به گفته کارگران ارکان ثالث آبادان؛ رییس جمهور در سفر یک روزه خود به خوزستان و شهر اهواز اعلام کرد که به صورت خاص در پی حل مشکلات مردم و اهالی ساکن خوزستان است. بنابراین یکی از عمده‌ترین مشکلات خوزستان در حوزه کارگری، مشکلات کارگران پیمانکاری ارکان ثالث برای حذف دلالان و شرکت‌های پیمانکاری است که بخشی زیادی از آنها در شهر آبادان ساکن و شاغل هستند.

آن‌ها با بیان اینکه با رفع مشکلات کارگران پیمانکاری ارکان ثالث بخش زیادی از مشکلات در حوزه کارگری استان خوزستان مرتفع می‌شود، اظهار داشتند: سالهاست ما کارگران ارکان ثالث تحت مسئولیت شرکت‌های واسطه‌ای مشغول کار بوده‌ایم، شرکت‌هایی که به بهانه تامین نیرو عملا هیچ نقشی در ارائه خدمات ندارند و در این بین کارگران بیشترین خسارت را دیده‌اند.

کارگران و کارکنان ارکان ثالث ساکن در آبادان با درخواست از رئیس جمهور گفتند: راهکارهایی برای خروج از بحران امنیت شغلی و ایجاد رضایت میان کارگران و کارکنان شرکتی نفت وجود دارد که با درایت شخص شما و نگاه کارشناسانه وزیر نفت حل شدنی است.

انتهای پیام/
سفر رئیس جمهور به خوزستان کارگران ارکان ثالث نفت شاغل آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر