کد خبر: 1121112 A

کارگران پروژه‌ای در بیش از ده سایت و کارگاه مختلف از تحقق مطالبات کمپین ۲۰-۱۰ خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کمپین ۲۰-۱۰ بعد از اعتراضات تیرماه کارگران پروژه‌ای و پیمانکاری به خصوص در بخش نفت شکل گرفت؛ این کمپین مطالباتی مانند افزایش دستمزدها؛ حداقل ده روز مرخصی یا آف؛ حاکمیت اراده کارگر در عقد قرارداد و برخورداری از مشارکت را مطرح کرده است.

حالا به نظر می‌رسد در برخی از پروژه‌های فعال کشور، فعالان این کمپین توانسته‌اند به خواسته‌ها و مطالبات خود دست پیدا کنند؛ در روزهای اخیر، تعدادی از این فعالان از بالا رفتن دستمزدها به خصوص برای جوشکاران پروژه‌ای در حداقل ده سایت یا کارگاه فعال کشور خبر دادند.

برای نمونه در سرچم زنجان، کارگران پروژه‌ای توانسته‌اند در عقد قرارداد مشارکت داشته باشند و با کارفرمای پیمانکار بر سر دستمزد و سایر مزایای مزدی مذاکره معطوف به نتیجه برقرار کنند؛ از قرار دستمزد آن‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

کارگران چندین پروژه تعمیراتی در فازهای مختلف عسلویه نیز از عقد قراردادهای جدید خبر دادند که در آن‌ها وضعیت شغلی و دستمزدی تا حدودی بهبود یافته است.

در خط لوله قم نیز کارگران به موفقیت‌هایی رسیده‌اند؛ همچنین کارگران پروژه‌ای هفشجانِ چهارمحال و بختیاری توانسته‌اند قراردادهای تا حدودی مناسب‌تر با پیمانکاران منعقد نمایند و تا حدودی به مطالبات اصلی خود دست یابند.

برخی از این فعالان معتقدند؛ تا اینجای کار کمپین ۲۰-۱۰ به موفقیت‌های نسبی دست یافته و اوضاع در برخی پروژه‌ها نسبت به ماههای ابتدای سال بهتر شده است.

انتهای پیام/
کارگران پروژه ای کارگران جوشکار کمپین 20-10
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر